Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Bitwa na pędzle 2015

data publikacji  2015-06-21  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

29 maja miałam przyjemność uczestniczyć w konkursie makijażu organizowanym przez Szkołę Marzeny Daleckiej "Bitwa na Pędzle". Zaproszona zostałam jako juror. Impreza odbyła się we Wrocławiu na patio klubu Il Gusto.

Docelowo całe wydarzenie miało się odbyć w klubie, ale pogoda dopisała i na zewnątrz były bardzo przyjemne warunki. Tematem konkursu był Steampunk.

W jury, oprócz mnie zasiadali:

- Mariusz Terlikowski przewodniczący jury kierownik artystyczny, wizażysta i wykładowca Szkoły Marzeny Daleckiej.
- Izabela Trzaskacz, główna makijażystka marki Paese
- Jowita Marczak przedstawiciel marki Make Up Revolution
- Iwona Wójcik, przedstawiciel marki Keenwell
- Daria Urban, zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji konkursu
- Aldona Ciepielewskiej dyrektor kreatywny i współwłaściciel marki APC Cosmetics .

Spotkaliśmy się koło godziny 17:00. Pół godziny później, ósemka uczestników w gotowości rozpoczęła bój o pierwsze miejsce. Na makijaż przewidziano dwie godziny. W ciągu tego czasu, jako jurorzy, mogliśmy zaobserwować, jak każdy przygotowuje się do pracy oraz w jakim tempie maluje. Niektórzy zaskoczyli mnie od razu - szybkością wykonania, natychmiastowym efektem. Wiele osób postawiło na charakteryzację. Niestety, u wielu umiejętności kończyły się właśnie na tym etapie. Szkoda, bo jakby dodać do tego makijaż na wysokim poziomie, mogłoby być naprawdę dobrze!

Były też osoby, które tworzyły swoje dzieła spokojnie, powoli odkrywając kolejne karty. Dlatego przez pierwszą godzinę nie można było jednoznacznie zaobserwować faworytów. Dopiero w drugiej godzinie klarowały się najlepsze typy.

Oprócz makijażu, oceniana była również cała stylizacja oraz zrozumienie tematu. Cieszę się, że uczestnicy postarali się i zadbali o klimatyczny wygląd dla swoich modeli. To już duża część sukcesu. Osobiście zwracałam również uwagę również na higienę pracy. O ile w pewnym momencie rzucanie pędzelków gdzie popadnie (na papierowy ręcznik, oczywiście) mogę zrozumieć - jeśli czas goni, najważniejsze jest ukończenie pracy, a nie ładne układanie kosmetyków. O tyle zdziwiło mnie połączenie pędzli wraz ze szczotkami do włosów.
Docelowo skupiałam się jednak na makijażu i jego staranności. Przy dużej konkurencji każda drobnostka może niestety obniżyć punktacje. Tylko jedna osoba musi wygrać, więc będąc w jury nie mamy łatwego zadania!

Sama nie raz brałam udział w konkursach makijażu, więc wiem, jaki to jest stres i ile znaczy uśmiech dla każdego z uczestników. Domyślam się też, że moja wnikliwość i obserwacje podczas pracy mogły niektórych peszyć, ale koniec końców każdy poradził sobie ze stresem i wielu zawodników skończyło sporo przed czasem udając się na krótką sesję zdjęciową.
Podczas tych konkursowych godzin czas umilał nam zespół złożony z wokalistki Olgi Ziemby oraz kompozytora i saksofonisty Łukasza Makosa. Pogoda, muzyka na żywo - był to wspaniale spędzony czas!

Obrady jury trwały krótko. Okazało się, że jesteśmy na tyle zgodni, że po podliczeniu głosów pierwsza trójka wysunęła się na mocne prowadzenie. Gratulujemy zwycięzcom!

I miejsce Kamila Patyna
II miejsce Aleksandra Szewczak
III miejsce Agata Stokłosa

Gratuluję również reszcie uczestników i zachęcam do startu w kolejnych konkursach makijażu. To bardzo rozwijające - nie osiadajcie na laurach!

Tekst: Agata Szulc

 


 


Komentarze

aa Goldwell
Keune Jott
MilaPro VividColors
AdrionTrade
MilaPro
Montibello

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur