Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Konkurs KREATOR 2019

data publikacji  2019-06-20  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Pomysł na konkurs KREATOR zrodził się w mojej głowie podczas oglądania kolejnych Mistrzostw Polski we Fryzjerstwie, które na pierwszy rzut oka wyglądały dość szablonowo. Przynajmniej 17 lat temu, bo z tego co wiem tam teraz też zaszły zmiany. 

Konkurs od początku miał być konkursem gdzie SZTUKA jest wartością nadrzędną, dopiero potem mamy fryzjerstwo. Razem to KREATOR konkurs SZTUKI FRYZJERSKIEJ. Oczywiście różnie bywało z pracami uczestników podczas tych 17 lat. Chciałabym, żebyśmy w konkursie oglądali świetny pomysł i bardzo dobre wykonanie tego pomysłu. To dwie rzeczy najważniejsze w ocenie naszych sędziów, które zawsze mocno podkreślam podczas naszych spotkań.

Wiele nauczyliśmy się od naszego wieloletniego sędzi Ryszarda Droździaka redaktora HAIR TRENDY, który miał doświadczenie i uczestnika, sędzi i obserwatora, a przy tym zostawił ciągłe otwartą głowę na nowości. Myślę ze to były dla nas wszystkich najlepsze lekcje jak patrzeć, żeby widzieć i w efekcie zobaczyć to co istotne. Cieszymy się do tej pory z możliwości każdego kontaktu.

Obserwuję branże od 20 lat trochę z boku, na co dzień nie zajmuję się fryzjerstwem, nie dotykają mnie problemy zwyczajnego życia salonu fryzjerskiego stąd mam na temat branży może trochę inne spojrzenie. Po 20 latach wiem, że jak w każdej branży potrzebne są różne zjawiska, bo różni są ludzie, którzy się zajmują tę dziedziną. KREATOR konkurs sztuki fryzjerskiej jest skierowany do ludzi, którzy potrafią umiejętności rzemiosła fryzjerskiego przekuć na coś więcej i próbować zrobić z nich sztukę, albo przynajmniej dobrze się tym bawić. To wymaga w samej postawie dużej otwartości.

Fryzjerstwo to dziedzina do której powinny trafiać osoby ze zdolnościami plastyczno-manualnymi. Niestety nie ma takiej weryfikacji do tego zawodu i w efekcie jest tam wiele osób świetnych warsztatowo ale nie czujących podstaw plastycznego obrazu.

Cześć z nich próbuje zgłębić te tajniki za pomocą reguł a inni za pomocą negacji zjawisk niezrozumiałych. Czasem takimi niezrozumiałymi zjawiskami są prace naszych uczestników. Ale trzymamy się słów, ze prawdziwa sztuka krytyki się nie boi i zawsze chętnie tłumacze wszystkim zainteresowanym o tym jak można połączyć sztukę z fryzjerstwem.

Cieszę się, że coraz częściej nawet Ci, którzy nie do końca mają zdolności intuicyjne jak poruszać się w świecie sztuki próbują się tu odnaleźć. Znam takich uczestników i mam ogromną radość z tego jak widzę jak ich prace są coraz lżejsze i coraz bardziej kreatorskie, a wykonanie ich przynosi uczestnikom radość.

Chciałabym, żeby konkurs był miejscem, gdzie raz w roku mogą się wykazać niepohamowaną chęcią zrobienia czegoś więcej, wykorzystaniem swojej wyobraźni, warsztatu, czegoś co będzie oddziaływało na ich pracę salonową, nowa energią i chęcią do działania.

Oczywiście przez 17 lat nasi laureaci to teraz gwiazdy fryzjerstwa i okazało się, że prawie za każdym razem JURY miało rację w ocenie pracy. Wygrywają najlepsi, ci, którzy chcą tworzyć. Widać to jak prowadzą swoją ścieżkę zawodową, która jest coraz piękniejsza. Wśród laureatów mamy: Roberta Wypycha, którego możemy oglądać na licznych pokazach, Alicję Glos Krawczyk właścicielkę jednej z najlepszych akademii szkoleniowych GAAK, Beata Dysiewicz i Maria Korzeniowska z VISIONARIES ARTISTC TEAM, Kingę Jasiak Kwiek, Przemysław Kania, Rafał Szydłowski, Kamil Mazur, Aleksandra Horwat, Iwona i Krzysztof Klimczak, Piotr Drewniak, Beata Korczyńska, Daniel Kucharczyk, Sebastian Curyło, Iga Kuźnik, Piotr Karczewski. Martyna Bryk czy ostatnia zdobywczyni nagrody głównej Magdalena Gaja Kapelan.

Dana Puciłowska
ORGANIZATOR KONKURSU KREATORLISTA LAUREATÓW KREATOR 2019

KIDS CRAZY HAIR
I miejsce Kacper Olinkiewicz
II miejsce Marta Sowińska
III miejsce Albert Kalinowski

BEAUTY live
I miejsce Agnieszka Tańczuk i Agnieszka Augustynowicz
II miejsce Izabela Groblewska
III miejsce Dawid Stefański i Ewelina Jach

NEW LOOK poziom II
I miejsce Marcin Łazarczyk
II miejsce Elżbieta Zwierz
III miejsce Daniel Stolarski

NEW LOOK poziom I
I miejsce Izabela Babińska Knapik
II miejsce Izabela Stachoń
III miejsce Paulina Serwin

ART&HAIR poziom II
I miejsce Magdalena Gaja Kapelan
II miejsce Paweł Serkis
III miejsce Rita Slavnyk

ART&HAIR poziom I
I miejsce Jolanta Bejgerowska
II miejsce Anna Saska-Seremet
III miejsce Wiktor Biegasiewicz

 


 


Komentarze

Montibello
Paul Mitchell
MilaPro
AdrionTrade
Kaaral manniskan
MilaPro VividColors

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur