Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

13 edycja Festiwalu Hair Fair

data publikacji  2013-12-13  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Szczęśliwa „trzynastka” - 13 edycja Festiwalu Hair Fair już za nami. Rzeczywiście szczęśliwa, wyjątkowa, niezapomniana, gorąca edycja tego wpisanego już na stałe do kalendarza imprez fryzjerskich Festiwalu odbyła się w listopadowy weekend w Sosnowcu.

Niepowtarzalną atmosferę i ten wyjątkowy klimat jaki zawsze towarzyszy festiwalowi Hair Fair kolejny raz mogły poczuć tysiące pasjonatów fryzjerstwa odwiedzających sosnowiecką Expo-Silesię. Licznie zgromadzona publiczność z całej Polski nie miała okazji nudzić się ani przez moment. Program targów bowiem wypełniony był co do minuty zarówno na scenie głównej jak i w strefie konkursowej oraz kongresowej.

Nad tegorocznym festiwalem honorowy patronat objęła Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach a organizatorem jak zawsze była firma WATS dystrybutor marki Subtil.

W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wykłady w ramach Kongresu Beauty Fair, konferencji nauczycieli fryzjerstwa i panelu edukacyjnego wiodących firm związanych z branżą. W ramach warsztatów z gwiazdą, odbyły się 2 prestiżowe szkolenia z zakresu strzyżeń nowoczesnych w wykonaniu szkoleniowców Akademii Berendowicz Kublin a także pokaz BACKSTAGE przygotowany przez Gwiazdę tegorocznego Festiwalu Didiera Matteliniego.

Sercem Festiwalu i najważniejszym dla fryzjerów miejscem targów jest Scena Główna, która tętni dynamicznymi pokazami przez obydwa festiwalowe dni. W tym roku można było obejrzeć 22 fantastyczne pokazy, a w śród nich także zespoły młodzieży w Paradzie Szkół, które zaprezentowały godny podziwu zapał w przygotowywaniu swoich pokazów. Niedzielne pokazy profesjonalistów to wyjątkowe nazwiska, wyjątkowe spektakle i niesamowite emocje. Kilkutysięczna widownia podziwiała show Pani Marii Korzeniowskiej, pokaz „GATSBY” Wielkiego Fryzjerstwa Francji pod dyrekcją Pana Tomasza Migdala, występ Roberta Wypycha wraz z marką Lecher w programie „Cavallo”, pokaz nowoczesnych strzyżeń zespołu Akademii Berendowicz&Kublin, grupy Subtil by Ducastel w spektaklu fryzjerskim WEHIKUŁ CZASU, Ambasadora marki Revlon Professional – Jakuba Ziemirskiego w pokazie „Geosensual”, zespół Modnych Włosów w HairShow Fryzjerstwo & Moda, firma Progress a także laureaci Konkursu Alter Hair przygotowanego przez portal fryzjerzy.com.

Scenę prowadził doświadczony konferansjer, fantastyczny i niezwykle uroczy Bartek Osumek, który po raz drugi spotkał się z festiwalową publicznością. Bartek podkreślał niesamowitą i wyjątkową atmosferę tworzoną przez zasiadających na trybunach fryzjerów.

Pasaż wystawienniczy – największa część całego festiwalu w tym roku rekordowa! Firmy znane, duże, oczekiwane przez zwiedzających wespół z mniejszymi hurtowniami czy dystrybutorami – wszyscy mieli naprawdę dużo pracy. Świetnie przygotowani, gotowi odpowiedzieć na najbardziej szczegółowe potrzeby swoich klientów. Zwiedzający mieli możliwość bezpośrednich rozmów i konsultacji ze specjalistami, nabycia niezbędnych akcesoriów, skorzystania z prezentacji i pokazów oraz promocyjnych cen na wybrane artykuły.

Dużo się działo także w strefie konkursowej. Niezwykłe emocje towarzyszyły sobotniemu Pucharowi Śląska, w którym uczestniczyło ponad 130 startujących. Komisja sędziowska oceniała, podobnie jak w ubiegłych latach, w sposób jawny, co spotkało się ogromną aprobatą startujących, ich opiekunów oraz kibicujących.

W konkurencjach juniorów Puchar Śląska wywalczyli w tym roku:

W konkurencji damskiej klasyfikacja generalna - pierwsze trzy miejsca należą do:
1) Karolina Malina
2) Monika Kaczmarek
3) Paweł Wzorek

W konkurencji męskiej laureatami zostali:
1) Dominika Płaszczyk
2) Bartłomiej Nguyen Ngoc
3) Przemysław Dębczyński

Puchary i pule 5 tysięcy złotych od organizatora, w spektakularnym konkursie Top City podzielili między siebie zawodnicy:
1) Natalia Jakuła
2) Daria Bębenek
3) Izabela Babińska

Z kolei na najwyższe laury w konkurencji Top City Junior zasłużyli:
1) Lena Czechowicz
2) Justyna Łątka
3) Aleksandra Bodzioch

Gratulujemy stylistom, którzy stanęli na podium w poszczególnych konkursach a także ich pięknym modelkom.

Zwycięzcy poszczególnych konkursów nagrodzeni zostali niezwykle hojnie zarówno przez organizatorów – Firmę WATS generalnego dystrybutora kosmetyków Subtil, jak również przez licznych Sponsorów. Lista fundatorów nagród w tegorocznym konkursie o Puchar Śląska i Top City jest wyjątkowo długa! Nagrody przygotowały firmy: WATS, Subtil, wydawnictwo Świat Fryzjerstwa, Kurier Fryzjerski, Make-Up Trendy, Nomeno Revlon Professional, Progress, Akademia Berendowicz&Kublin, Husion, Kli-Jo, Revitalash, Versum; portal fryzjerzy.com, Baylla, Inspiration, Wytwórnia Szpilek Iza, Gorgol, Victor11 muzyka bez opłat, Lecher, Oliw-Tom, Lilla, Cosmabell, Prospector, Capri, Świątynia Urody z Czeladzi, Firma Joanna, Silog dystrybutor marki Tahe. Organizatorzy dziękują wszystkim hojnym Sponsorom, dzięki którym nagrodzony zostaje trud jaki zawodnicy wkładają w przygotowania do konkursów.

W ramach targów Beauty Fair odbywających się równocześnie, rozegrane zostały cieszące się ogromnym zainteresowaniem, konkursy Makijażu Ekstrawaganckiego – temat „Ogień-woda”; Fantasmagorie – mistrzostwa zdobienia paznokci (w ramach fantasmagorii odbyły się konkurencje: Nail Bussiness - Red&White oraz Nail Art – „Bajki naszego dzieciństwa”, internetowy konkurs
Foot&Hand – „Ombre”), Metamorfozy bez skalpela, a także– mistrzostwa w makijażu permanentym.

Podczas Festiwalu specjalnie powołane JURY przyznało aż 4 ZŁOTE MEDALE dla produktów roku prezentowanych na targach. Na ten prestiżowy tytuł zasłużyły produkty zgłoszone przez firmę Ella Depilacja Cukrowa, Centrum Edukacji Vellp; firmę Ital Pro oraz Progress – dystrybutora marki By Fama.

W sobotę – jako impreza towarzysząca – odbyły się wybory Miss Śląska i Moraw, w których wzięło udział 21 pięknych dziewcząt z Polski i Czech. Wystąpienia w sukniach ślubnych czy strojach kąpielowych wyzwalały pokłady dreszczy i emocji…
Kolejny raz padł rekord frekwencji. Festiwalowa publiczność zasługuje na medal za obecność.

Targi odwiedziło ponad 10 tys. osób za co organizatorzy serdecznie wszystkim dziękują. Autobusy kursujące pomiędzy Spodkiem a halą Expo dowoziły prawdziwe tłumy, a parkingi przed halą wypełnione były do ostatniego miejsca. Wierzymy, że czas spędzony na Festiwalu na długo zapadnie w pamięć i przyniesie wszystkim wymierne korzyści. Cieszymy się bardzo i dziękujemy także nauczycielom i opiekunom, którzy zaszczepiają w uczniach dobrą tradycję obecności na najważniejszych imprezach branżowych i czynnego uczestniczenia w życiu branży.

Organizatorzy dziękują także wszystkim firmom, stowarzyszeniom i organizacjom, bez których te targi nie mogłyby się odbyć. Wystawcy, Sponsorzy, Współorganizatorzy, Patroni Medialni, Wykładowcy Kongresu Kosmetycznego, Izba Rzemieślnicza, Sędziowie w organizowanych konkursach, wsparcie techniczne oraz każda osoba współpracująca, która poświęciła swój czas i doświadczenie, a przede wszystkim uczestnicy Targów – zwiedzający są dla nas cenni i ważni i to dzięki Państwu możemy uznać, że tegoroczne targi to kolejny wspólny, wielki sukces.

Zapraszamy już teraz za rok - 14 edycja Festiwalu Hair Fair & Beauty Fair już 15-16 listopada 2014r.

 


 


Komentarze

Emilio
Artego NASZ
HairToxx
aa Goldwell
aab Moroccanoil
Paul Mitchell

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur