Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Trendy i stylizacje fryzur karnawałowych

data publikacji  2014-12-23  komentarze  dodaj komentarz
Trendy i stylizacje fryzur karnawałowych
zdjęcia hairtrendy

Znani kreatorzy i twórcy mody fryzjerskiej proponują trendy i stylizacje fryzur karnawałowych.


WŁAŚCICIEL / DYREKTOR ARTYSTYCZNY BABICZ AKADEMII. Siłą napędową jej filozofii jest przekraczanie granic fryzjerstwa, co sprawia, że jest ono dla niej nieskończoną drogą do samorealizacji i kreatywności. Uważana jest za czołową polską stylistkę i instruktora fryzjerstwa. Jako jedyna w Polsce przynależy do elitarnego, międzynarodowego klubu Altenativ Hair Show. W ramach tej współpracy opracowała 3 projekty autorskich pokazów alternatywnych, które zostały zrealizowane na gali w Wiedniu oraz na wielkiej gali Alternativ Hair Show w Londynie. Poza pracą w salonie pełni funkcję Dyrektora Artystycznego studia Wella oraz wspiera markę Sebastian Professional, jako jej Ambasador.

Trendy te dyktuje moda. My pracując z klientem w głównej mierze bierzemy pod uwagę jego charakter, stylizacje wybraną na wieczór, ponieważ cały look powinien stanowić jedną spójną całość. W tym sezonie królują stylizacje, które są mixem rokowo-barokowych klimatów oraz klasyki będącej stałym elementem stylizacji ewolułując w różnych kierunkach w zależności od mody. W tym sezonie elementy klasyczne są bardziej miękkie, delikatne, trójwymiarowe łączą się one z wygładzonymi, połyskującymi strukturami. W dodatkach królują wszelkiego rodzaju przepaski, wstążki, którymi w piękny sposób można podkreślić charakter fryzury. Stawiamy na bardzo naturalne, miękkie stylizacje, które dodają uroku, a nie wieku.

Babicz Akademia - Shape 2015
Hair: Babicz Akademia, Make up: Dorota Golińska
Styling: Dagmara Dziedzic, Photo: Bartek Radwan


GRZEGORZ KOZIOŁ jest stylistą współpracującym z marką Alfaparf Milano od 10 lat. Fryzjerstwo jest jego pasją, a praca sprawia mu wiele przyjemności. Uwielbia sprawiać ludziom radość poprzez precyzyjną, rzetelną i twórczą pracę. Jego pasją jest stylizacja włosów. Uwielbia stylizacje na wyjątkowe okazje. Jest absolwentem prestiżowej szkoły stylizacji Patricka Camerona.

W nadchodzącym sezonie karnawał będzie zdominowany przez kobiety, które lubią klasyczną elegancję oraz blask swoich włosów. Dominować będą kolory od pastelowych blondów po przez naturalne rudości i ciepłe brązy, mieniące się jak diamenty w blasku świec w czasie licznych bali.
Przy włosach krótkich proponuje miękko przechodzące fale w romantyczne loki w stylu retro.

O długie włosy proponuję zadbać wcześniej nawilżyć i odżywić (SEMI DI LINO MOISTURE) by w dniu balu nie obciążać ich. A w dniu imprezy dajemy lekką pielęgnację i stylizacje z serii SEMI DI LINO DAIMOND zwiększającą objętość i dającą połysk.

Dla kobiet lubiących luźne fryzury proponuję miękko opadające fale z włosami opadającymi na jeden bok. Lubiącym klasykę i romantyczną elegancję proponują wysoko upięte włosy które podkreślają osobowość i seksapil. A zarazem dają gwarancję trwałości fryzury w szaloną noc karnawałową. Nie odłącznym elementem każdej kobiety w karnawale będą dodatki w postaci złotej biżuterii oraz eleganckiego mężczyzny schludnie wystylizowaną fryzurą i dobrze skrojonym garniturem.


Sztuka, pasja, kreacja = Fryzjerstwo to motto Beaty Berendowicz i Sławka Kublina, założycieli jednej z najbardziej cenionych w kraju Akademii Fryzjerskiej B & K. To trendsetterzy, którzy dwa razy w roku tworzą autorskie kolekcje fryzur. To także edukatorzy w Akademii Szkoleniowej B&K i pierwszej w Polsce Internetowej Platformie Fryzjerskiej step4hair.com. To w końcu, jak sami mówią o sobie, „Pasjonaci fryzjerstwa” i w stu procentach odzwierciedlają to w swojej pracy. Tworzą dzieła sztuki – fryzury swoich Klientów.

Elegancja, szyk i przepych. Karnawał to czas bali i noworocznych bankietów. Perfekcyjny strój gwarantuje nam mocne, elektryzujące wejście, ale tylko w dziewięćdziesięciu procentach. 100% zapewni nam idealna stylizacja.

W stylu glamour
Klasyczna, pełna uroku i kobiecości fryzura to pożądana przez każdą z nas stylizacja na karnawałowy bal. Możemy postawić na doskonałą formę fryzury lub…. wprowadzić element tajemnicy, wypuszczając kosmyk włosów, który będzie nam delikatnie opadał na twarz.

Niech się błyszczy!
Finezyjne upięcia, misternie zaplecione warkocze i gładko zaczesane kucyki mogą nabrać blasku, dzięki ozdobom do włosów. Wybór jest ogromny, a w tym sezonie króluje złoto. Pamiętajmy jednak, że nawet najbardziej wyszukane ozdoby nie zastąpią idealnie dobranego koloru oraz zadbanych, zdrowych i lśniących włosów.

Fale w artystycznym nieładzie
Miękkie i lekkie fale w artystycznym nieładzie oraz burza loków. Oto dwie opcje dla kobiet, które wybierają romantyczne oblicze. W parze ze zwiewną sukienką i delikatnym makijażem stworzą subtelną, dziewczęcą kreację. Te nieco odważniejsze i bardziej zdecydowane z nas mogą postawić na rozpuszczone, idealnie wygładzone włosy w duecie z grzywką. Amarantowe usta i mała czarna sprawią, że będziemy intrygować.

Czas na bal!


Paweł jest współwłaścicielem marki Babicz Akademii. To on jest pomysłodawcą i współautorem kolekcji Akademii oraz pokazów alternatywnych. Dziś, jako ceniony stylista i instruktor zajmuje się również prowadzeniem szkoleń dla fryzjerów z całej Polski. W październiku tego roku zdobył 1 miejsce w prestiżowym konkursie Internationale Visionary Award podczas Alternativ Hair Show w Londynie prezentując swoją aktorską stylizacje. Pracując na co dzień z klientami ceni sobie niezwykle ich różnorodność i odmienne potrzeby. Uważa, że praca z ludźmi niezwykle rozwija i motywuje do nieustannego rozwoju-zawodowego i osobistego. Wchodząc na raz obraną ścieżkę, dokłada wszelkich starań, by z niej nie rezygnować przed osiągnięciem wyznaczonego celu. Tę ważną i cenioną w dzisiejszych czasach cechę ukształtował w nim sport, który od zawsze jest jego wielką pasją.

W swojej pracy preferuje krótkie strzyżenia dałem temu wyraz przygotowując stylizację do tegorocznego konkursu Internationale Visionary Award. Bazą do stylizacji wówczas było właśnie krótkie cięcie. W tym sezonie strzyżenia są trójwymiarowe, stylizacje „nieuporządkowane”, co daje bardzo miękki charakter fryzury. Strzyżenia są bardzo lekkie bez wyraźnie wykreślonych linii. Jest to nowa odsłona strzyżeń z lat dziewięćdziesiątych. Po wielu latach bardzo geometrycznych strzyżeń przyszyła czas na odrobiną „powietrza” we włosach.

Babicz Akademia - Shape 2015
Hair: Babicz Akademia, Make up: Dorota Golińska
Styling: Dagmara Dziedzic, Photo: Bartek Radwan


Małgorzata Wróblewska jest fryzjerem od 16 lat, z marką Matrix współpracuje od 9 lat natomiast jako edukator 8 lat. Swoje zamiłowanie do fryzjerstwa odkryła będąc uczennicą technikum mechanicznego i od razu przeniosła się do szkoły fryzjerskiej, którą ukończyła z wyróżnieniem. Od 2003 roku prowadzi własny salon fryzjerski, który należy do czołówki najlepszych salonów fryzjerskich w regionie. Swoją pasję rozwija uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach z międzynarodowej sławy artystami między innymi Hooker i Young, Jo Jordan, Daniel Roldan, Nicolas French i wielu innych. Poza pracą we własnym salonie nieustannie prowadzi szkolenia i pokazy dla marki Matrix. Stworzyła własna kolekcję upięć „Wedding Time”, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno fryzjerów jak i klientów salonów fryzjerskich. Stylizowała fryzury gwiazd do sesji zdjęciowych i eventów modowych miedzy innymi Marika, Dominika Gawęda, Marysia Sadowska czy Dorota Czaja. Ponadto udziela porad dotyczących trendów i stylizacji włosów na łamach znanych czasopism takich jak: „Party”, „Świat fryzjerstwa”, „In Style”.

W karnawale 2015 będą królowały dwa najwyraźniejsze trendy. Pierwszy z nich to fryzury nieco zburzone, rozwichrzone, jakby muśnięte zimowym wiatrem. Ten nieład podkreśli spektakularna objętość, zbudowana dzięki fakturze pokarbowanych włosów, a także swobodnie zwisające kosmyki.

Drugim trendem będą gładkie błyszczące fryzury eksponujące zdrowe, wypielęgnowane włosy w niewymuszonych kobiecych upięciach. Wieczorowego charakteru i stylu takim uczesaniom nada złoto i srebro, ale nie w formie brokatów czy biżuterii tylko poprzez wplecione we włosy metaliczne nici i tasiemki.

Foto: Kamil Kubrak, Krzysztof Koliński, Make-up: Renata Krzynówek


Edyta Ogrodowska, Instruktor marki SENS.US, stylistka i pasjonat fryzjerstwa. Fryzjerstwem zajmuje się od ponad 15 lat. Przekazuje swoją wiedzę prowadząc szkolenia i treningi. Uczestniczyła w pokazach fryzjerskich oraz szkoleniach u najlepszych międzynarodowych stylistów m.in. w Londynie i we Włoszech. Wciąż wspina się po szczeblach tego wymagającego zawodu. Obecnie pracuje w prestiżowym salonie fryzjerskim w województwie Lubuskim. Uwielbia pomagać klientom w poprawie ich wizerunku. Specjalizuje się zarówno w koloryzacji, strzyżeniach damskich, jak i męskich.

Karnawał to czas kiedy możemy sobie pozwolić na więcej. Dlatego warto postawić na odważną koloryzację. Przed przystąpieniem do projektowania swojego wyglądu warto zastanowić się w jakiej fryzurze czułabyś się najlepiej - Twój komfort i dobre samopoczucie są przecież gwarancją dobrej imprezy. Jaka koloryzacja jest modna w tym sezonie? Na co warto zwrócić uwagę? Od kilku lat króluje we fryzjerstwie naturalność, jednak wyraźnie widać, że ten trend wypiera moda na neonowe, barwne włosy. Ich zadanie? Przyciągnąć uwagę! Najnowszy trend w koloryzacji to możliwość kreowania coraz bardziej spersonalizowanych, wyjątkowych i wyrafinowanych efektów. Inspiracją dla niego stał się styl new punk chic, finezja, eklektyzm, wychodzenie poza schematy stylu punk, interpretowanego na nowo, z myślą o klientkach salonów fryzjerskich, które szukają nowych wrażeń estetycznych. Najbardziej ekstremalne kolory, takie jak niebieski czy zielony, od zawsze stanowiły granicę możliwości dla każdego technika, w związku z dużą niestabilnością tych odcieni i szczególnie skomplikowanym procesem ich uzyskiwania. Wraz z TAB>U COLOR pojawia się rozwiązanie wszelkich problemów. Od dzisiaj możesz swobodnie kreować w swoim salonie nowe tonacje.

Ale czy któraś z nas miała już odwagę na tęczową rewolucję na głowie? Jeśli wydaje ci się, że neonowe kolory nie pasują do ciebie lub intensywny kolor zmyje się po trzech myciach – to jesteś w błędzie. W swojej codziennej pracy używam farb do koloryzacji z linii TAB>U Color, marki SENS.US. Dzięki nim prosto i bezpiecznie, każdego dnia, mogę zmieniać swój, jak i klientem image. To innowacyjna koncepcja wyrażania swojej osobowości kolorem. Dzięki niej będziesz na bieżąco z najnowszymi trendami w modzie. Jeśli chodzi o stylizację, to zdecydowanie odchodzimy od drastycznego prostowania włosów. Z naszą kobietą romantyczną absolutnie kojarzą się nam fale i loki w przeróżnej postaci. Włosy możemy modelować, nakręcać na wałki, wygniatać, ale o prostownicach raczej zapominamy. Włosy na wieczór możemy upiąć lub pozostawić rozpuszczone.

Bez względu na rodzaj fryzury, jaką wybierzesz, przed wyjściem na imprezę niezbędne jest jej utrwalenie. Warto wybrać kosmetyki marki SENS.US z linii TAB>U. Dzięki nim będziesz cieszyć się balem bez zmartwień o fryzurę.


Sylwia Wilkosz - Instruktor Revlon Professional i Kierownik Projektu Miss Polski i Miss Supranational 2014. Fryzjer stylista. W zawodzie pracuje od 20 lat. O sobie mówi, że robi to co kocha. Ciągle szukająca nowych inspiracji i wyzwań zawodowych. Stażystka wielu uznanych mistrzów J.Jata, J.Tatomir Laetitia Guenaou, Jaga Hupało i Akademii w kraju i za granicą Tony&Guy, Rizos, Stephan University. Właścicielka dwóch salonów. Posiada tytuł mistrza. Edukator i wychowawca licznej grupy młodych adeptów sztuki fryzjerskiej. Pracowała przy różnych projektach od pokazów mody, sesje zdjęciowe, po koordynację konkursu Miss Polski oraz Miss Supranational 2014 z marką Revlon Professional.

Karnawał to czas, w którym możemy sobie pozwolić na eksperymenty z fryzurą, może ona być różnorodna lecz dopasowana do okoliczności. W zależności jaką mamy duszę, fryzura może mieć charakter wytwornej elegancji lub mocnej ekstrawagancji. Na taki wieczór włosy muszą wyglądać na zdrowe i zadbane. Efekt ten uzyskamy dzięki wcześniejszej koloryzacji, szczególnie zastosowanie modnych kolorów natury a dla bardziej odważnych kolory pastelu. Do stylizacji fryzury nie żałujemy sprejów nabłyszczających i żelu - fryzura ma być efektowna.

W nadchodzącym karnawale modne będą lekkie upięcia z długich włosów opadających na ramiona, warkocze i plecionki powykręcane i zaczesane na bok głowy. Romantyczny styl Retro nawiązujący do lat 60 ubiegłego wieku proponuje nam mocno puszyste włosy od nasady i powykręcane w fale, a koki wręcz napompowane i spięte na czubku głowy. Możemy to dopełnić błyszczącą spinką lup opaską.

Pamiętajmy, że fryzura to uzupełnienie całej stylizacji więc nie zapominajmy o sukni, butach odpowiednim makijażu ale także o takich dodatkach, jak biżuteria.


Swoją pasję życiową odnalazł mając 15 lat. Został uczeniem międzynarodowego instruktora Henryka Laskowskiego. Pod jego okiem nauczył się pokory dla materii, na której pracuje; „słuchania” tego co mówią włosy, starając się wydobyć z nich to co najpiękniejsze. Naturalny talent oraz pasja szybko przyniosły sukcesy. Już dwa lata później Potomski reprezentował Polskę na pokazach w Palace Lucerna w Pradze. Z biegiem lat spełniły się także dziecięce marzenia i trafił na teatralne deski - jako twórca fryzur. Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Roma w Warszawie, Teatr STU w Krakowie, Opera Nowa w Bydgoszczy oraz warszawska Sala Kongresowa, to zaledwie kilka scen, na których „występował”. Współtworzył projekt Show dla Intercoiffure w Paryżu i Alternative Hair Show w Wiedniu. Dzięki temu udało mu się znaleźć w teamie współtwórców Alternative Hair Show w Royal Albert Hall w Londynie.

Ogromne znaczenie dla stylu Rafała Potomskiego ma twórczość holenderskiego malarza Pieta Modriana, prekursora neoplastycyzmu. Równowaga pomiędzy prostotą, geometrią a asymetrią. Linie proste i formy wyznaczające kierunek. Rafał Potomski sam nie uważa się za artystę, bo jak mówi - artystą się jest dopiero po śmierci. Dlatego fryzjerstwo traktuje niezmiernie poważnie. Stworzył własny Brand „Atelier Potomski”. W 2014 roku przygotował autorską kolekcję „Road of Life”. Występuje w radiu i telewizji. A jako freelancer marki Davines oraz ambasador serii More Inside dzieli się swoim doświadczeniem i talentem podczas szkoleń.

Karnawał, okres zimowych balów, maskarad i pochodów. Muszę się przyznać, że zawsze ze zniecierpliwieniem wyczekuję tych kilku tygodni w roku, w których decydujemy się na kroki pozbawione sztampy, czasem szalone czasem tylko frywolne, ale zawsze takie, które wyrywają nas z rutyny. Cytując Mary Lou Cook „Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa” Zabawa modą…no i tu nasuwa mi się jeszcze jedna ważna osobowość - ikona świata mody a zarazem zabawy nią - Coco Chanel. Legenda zwykła mawiać „moda nie istnieje wyłącznie w ubiorach, moda jest na niebie, na ulicy, moda to idee, sposób życia, wszystko to, co się dzieje” a podczas karnawału 2015 dzieje się, oj dzieje.

Na pierwszy ogień trafiają krótkie spódniczki zwieńczone trapezoidalnymi kształtami, grafitowo zakryte piersi oraz świeże pastelowe kolory oddające hołd stylowi „słodkiej laleczki’’ a zarazem prezentujące nowoczesny, beztroski klimat swingującego Londynu lat sześćdziesiątych. W tym karnawale znajdziemy rozbłyskujące paletą kolorów elementy przypominające niebanalnie wykonane wzory szachowe. Migotanie, blask i lśnienie nigdy nie były tak eksploatowane jak w tym sezonie. Połączenie ich z aksamitem pozwala tworzyć kreacje niezwykle innowacyjne pod względem formy. Wystarczy spojrzeć na androgeniczne kostiumy pidżama-style oraz inspirowane latami 60-tymi garnituropodobne elementy.

Kolejny bardzo ważny motyw tego sezonu to złoto. Złoto, złoto i jeszcze raz złoto czyli przepych. Uwierzcie - zima wcale nie musi kojarzyć się z letargiem, ciemnością i tęsknotą za rozgrzaną tarczą słońca. Złoto zaprasza na show. Inspiruje też atletyczno- sportowa estetyka. Siatkowe, śliskie materiały z czerwonej, niebieskiej bądź czarnej palety wraz z odpowiednio dobranymi gadżetami dodają luzu i świeżości. Dynamiczne sportowe kreacje zachęcają do wyścigu. Do łask wracają spódnice z lat 70-tych w szkocką kratę, charakterystyczną dla hrabstwa Argyll. Ważne, żeby pojawiały się w towarzystwie skórzanych elementów z lat 60-tych.
A tuż przed wyjściem na bal kreację zatapiamy w futropodobnych futrach powinny one przypominać „wygłodniałego niedźwiedzia” ( śmiech).

Nasuwa się banalne pytanie: „A co w takim razie z fryzurami?’’ Moi drodzy, one zawsze będą uzupełnieniem kreacji, podstawą jest odnalezienie równowagi w proporcji i odwadze. Porównam to do modowego yin i yang, gdzie żaden element nie może współistnieć bez drugiego.

Karnawał sam w sobie jest nieprzewidywalny. Ekscytujący okres, który nie rządzi się żadnymi prawami i to jest w nim najbardziej kuszące. On zmusza nas do odkrywania najgłębiej skrywanych pomysłów i pragnień. Przedstawione trendy niech posłużą wam jako drogowskazy w wędrówce do wymarzonego celu, ale miejcie też odwagę na chwilę zboczyć z drogi, a może nawet się zgubić - staniecie przed szansą stworzenia czegoś nieprzyzwoicie cudownego. Ponieważ fryzjer oprócz bycia artystą musi posiadać również cechy rzemieślnika, chciałbym zaproponować wam narzędzia, które w chwilach głodu inspiracyjnego umożliwią wam obranie wymarzonego kierunku. Myślę o produktach Davines z serii More Inside, które pozwalają tworzyć artystycznie zaskakujące bryły i gwarantują zachowanie idealnych proporcji w czasie wykonywania tych nawet najbardziej skomplikowanych czynności. Absolutną perełką jest najnowszy pył o nazwie Texturizing Dust, który użyty w niewielkiej nawet ilości pozwoli waszej wyobraźni uruchomić tysiące pomysłów.

Oto moje trzy, osadzone w trendach, skrajnie rożne, karnawałowe propozycje z kolekcji „Road of Life”. Niech będą dla was osobistym przewodnikiem, który odpowie na pytanie: Jak odnaleźć się w chaosie mody?

Życzę Wam moi drodzy mnóstwo kreatywności w tym karnawale.

Road of Life 2014
Production: AtelieRPotomski, Hair: Rafał Potomski, Photography: Piotr Stokłosa, Model/Actress: Anna Szopa, Make Up: Marcin Szczepaniak, Costumes: Kamila Picz, Products: Davines


Edukator JBS Optima/Moroccanoil. Od najmłodszych lat pasjonował się tańcem towarzyskim, który pomógł mu rozwinąć poczucie piękna i unikalnej estetyki. Po długiej drodze zdobywania wiedzy (w tym w stricte marketingowym zakresie), dokonał kompletnej metamorfozy życia i zajął się fryzjerstwem. Od wielu już lat współpracuje z prestiżowymi salonami w Polsce. Po ukończeniu nauki stylizacji w kraju i poza jego granicami, nadal szkoli się u najlepszych z branży fryzjerskiej – London Academy Toni&Guy i z nimi współpracuje. To tam ubiegał się o mistrzowskie tytuły. Oprócz codziennej pracy w jednym z warszawskich salonów, stylizuje do sesji zdjęciowych, pokazów mody, filmów fashion. Wśród swojej międzynarodowej klienteli zgromadził rzesze ambasadorów, stylistów i gwiazd show-biznesu. Wszyscy oni dają mu inspiracje do tworzenia nowych stylów i ogromne zadowolenie z pracy.

Karnawał daje nam nielimitowane możliwości stylizacji fryzur, upięć i uczesań. Dowolnie bawmy się w kręcenie i falowanie długich włosów. Zróbmy wygładzone fale stylizowane na lata 20. lub tzw. burze włosów figlarnie podkręconych na długości i końcach z końca lat 70. Ważne w tego typu stylizacjach jest utrzymanie zdrowego i naturalnego połysku w końcowym wyrazie. Stylizując na potrzeby pokazów mody i na imprezy z tzw. czerwonym dywanem, Moroccanoil promuje wysublimowaną prostotę i elegancję. Gładko wyczesane włosy upinajmy wysoko, a już w początkowej warstwie kuca zbierzmy go w kolejną gumkę i podczepmy wsuwką w potylicznej części głowy.

W efekcie uzyskujemy modernistyczną wersję uczesania inspirowanego czasami Kleopatry (Moroccanoil dla Cushnie Et Ochs) W dalszym ciągu bawmy się teksturą włosów. W upięciach w dolnej partii głowy pozwólmy sobie na niedoczesywanie wszystkich włosów. W skromności i prostocie tkwi siła. Pasma wydzielone na grzywki niech pozostaną blisko głowy z wyraźnym zaznaczeniem przedziałków. Upięte lub zebrane włosy miksujmy z kolorowymi taśmami (Fendi, Valentino). Na karnawałowe coctail party zaplatajmy z nich luźne różnorakie warkocze, by następnie podpiąć je jakby przypadkowo.

Jestem wielkim fanem naturalnie długich włosów, skupię się więc na trendach, jakie propagujemy dla tego rodzaju fryzur. Podpinając włosy częściowo w bocznej lub tylnej części głowy, maksymalnie wygładzając czy też dodając tzw. wiatru, pamiętajmy by w karnawale bawić się objętością. Kuce oplatajmy taśmami w kilku miejscach na ich długości. Będą wydawać się grubsze aż po same końce. Oczywiście zależnie od okoliczności dołączajmy do włosów i upięć dodatki, lecz nie dajmy się zwieść tym połyskliwym i bogatym w wyglądzie. Nie wszystko złoto co się świeci! Szaleństwa karnawałowe czas rozpocząć, miejmy jednak na uwadze ponadczasowy szyk i naturalność.


Laureatka wielu prestiżowych konkursów w Polsce i na świecie. Trzykrotna Mistrzyni Europy we Fryzjerstwie Artystycznym. Ambasador i Dyrektor artystyczny KAARAL Polska. Szkoleniowiec z zakresu nowoczesnego fryzjerstwa i kreowania trendów. Właściciel i stylista w autorskim Atelier Fryzjerskim we Wrocławiu.

Karnawał to czas kiedy możemy pozwolić sobie na wyjątkowe uczesanie. Jaką fryzurę należy wybrać, aby pozostać w kanonach mody i zachwycić swoim wizerunkiem?

Proponuję kilka ciekawych rozwiązań w stylizacji włosów, dających możliwość wyboru. Panie, które lubią eksperymentować, mogą pozwolić sobie na spektakularne i nieco przerysowane formy fryzur, ozdobione efektownym dodatkiem biżuteryjnym. W karnawale 2014 możemy zaszaleć, stosując odważne kolory, na przykład różowy, zielony, niebieski. Taka koloryzacja pozwoli uzyskać nam piękny crazy color na głowie! Pomogą w tym kolorowe tonery które łatwo później można usunąć z włosów. Kolejną interesującą propozycją są połyskujące faktury, czyli połączenie gładkości z drapieżnością. Wypielęgnowanym włosom nada ten zabieg lekkości i delikatnego pazura. Włosy są gładko zaczesane do góry lub do tyłu i częściowo natapirowane w celu stworzenia wielowarstwowej tekstury. Punktem wyjścia dla tej wariacji może być również zaczesany na tył głowy kucyk lub kok, których natapirowane końcówki nadają włosom bogatą fakturę. Idealny wybór dla kobiet, które lubią drapieżne i nietuzinkowe uczesania. Modne pozostają wciąż delikatne rozwiązania w postaci luźnych fal i loków oraz najróżniejsze fantazyjne upięcia z wykorzystaniem warkoczy – bardzo kobieco, romantycznie i swobodnie. Można puścić wodze fantazji, komponując najróżniejsze formy splotów a końcowy efekt zaostrzyć mocnym makijażem lub dodatkiem biżuteryjnym.

Zawsze ciekawym, a prostym rozwiązaniem, odmieniającym kobiece twarze jest wprowadzenie grzywki. Połączenie z nią wieczorowej fryzury będzie ciekawą formą i może zachwycić różnorodnością. Nowa odsłona krótkich fryzur to uniesione i mocno wystylizowane włosy z zaakcentowanymi pazurkami. Możemy również nawiązać do stylu retro wykonując bardzo modną linię boba.

W czasie karnawału można poszaleć i zwrócić się po błyszczące ozdoby. W tym roku projektanci przygotowali wyjątkowo bogatą ofertę modnych dodatków: szerokie opaski, kokardy, pióra, koronkowe ażury. Mogą być zarówno w klasycznej czerni, jak i w równie eleganckich odcieniach czerwieni i złota. Przygotowując się na eleganckie wyjście, należy pamiętać, że wieczorowa fryzura musi być trwała, wymaga więc użycia sporej ilości środków do stylizacji. Trwałość ułożenia włosów zapewni pianka czy też żel do stylizacji. Z pewnością niezbędny jest też silnie utrwalający lakier, który wzmocni ułożoną fryzurę. Połysk jest nieodzownym atutem fryzury karnawałowej dlatego ważny jest dobór odpowiedniego nabłyszczacza, na rzecz którego odchodzimy w tym sezonie od kolorowych brokatów i lakierów.

Stylizacja fryzury wieczorowej, jaką wybierzemy na bal karnawałowy, musi przede wszystkim pozostać w pełnej harmonii ze strojem i typem urody, a także powinna podkreślać i eksponować naturalne kobiece piękno. Warto kierować się obowiązującymi kanonami mody w danym sezonie, bo w czasie wielkich bali można pozwolić sobie na więcej swobody przy doborze fryzury, a niekiedy nawet na nieco przerysowane formy. Jednak nasza stylizacja włosów powinna być na tyle kontrolowana, aby nie stała się zbyt groteskowa. Nawet perfekcyjnie wykonana, ale źle dobrana fryzura zawsze będzie negatywnie oceniona. Należy pamiętać również o odpowiednim przygotowaniu włosów: perfekcyjnie strzyżenie, koloryzacja i pielęgnacja pozwolą włosom wyglądać zdrowo i mieć wspaniały połysk.


Krzysztof Kulesza, stylista fryzur, KMS California Artistic Leader w Polsce. Pasjonat zawodu od 19 lat doskonali swój warsztat i dąży do perfekcji. Właściciel wrocławskiego salonu – Kulesza salon fryzjerski, w którym realizuje swoje idee. Krzysztof to głowa pełna pomysłów, osoba, której osobowość nie pozwala spocząć na laurach. Organizator pokazów mody oraz licznych metamorfoz. Zawsze chętny do tego, by praca w zawodzie nie ograniczała się tylko do salonu fryzjerskiego. Polski finalista konkursu trendów GOLDWELL Color Zoom 2013. Autor licznych porad publikowanych w Wirtualnej Polsce i na portalu Milion Kobiet. Autor „Szybkich stylizacji do wykonania w domu” w polskiej edycji „Your Hair”. Wyróżniony tytułem Artistic Leader Polska dla marki KMS California. Zaangażowany instruktor fryzjerstwa pod logo KMS California.

Przeszukując inspiracje na temat modnych fryzur karnawałowych, można odnieść wrażenie, że co roku powtarzają się te same. Jednak kiedy bardzo wnikliwie przyjrzymy się wszystkim propozycjom, na pierwszy plan wysuną się te, które wyglądają lekko i naturalnie. Tak jak w trendach dotyczących fryzur noszonych na co dzień, tak i w okazjonalnych stylizacjach powinny pojawić się lekkie fale i wrażenie ruchu we włosach. Na pewno podczas planowania fryzury karnawałowej warto pomyśleć o tym by ulokować w niej mocny przedziałek, który jest hitem w panujących trendach, reszta włosów może być lekko falowana i spleciona w łagodny kok. Warkocz od dłuższego już czasu nie daje zapomnieć o sobie, więc wykonanie fryzury z luźno splecionym kłosem też będzie odpowiednie. Można dodatkowo wpleść w niego wełniane, kolorowe nitki dla podkreślenia jego wyjątkowego charakteru.

Ciekawym i wyjątkowo nowym pomysłem dla pań, które nie planują spinania swoich włosów, jest pozostawienie ich rozpuszczonych, ale w kształcie fal z wyczesaną w formie irokeza grzywką i częścią włosów z korony głowy. Posiadaczki krótkich włosów namawiałbym na wprawienie ich w ruch w trochę rockowym stylu, czyli takie trochę fale, trochę bałagan. Idealną inspiracją może być Małgorzata Kożuchowska z różnymi wariacjami: dwie strony za ucho lub tylko jedna z mocnym przedziałkiem ekstremalnie nisko z boku i włosami przy nim przyklejonymi do głowy, a resztą zaczesaną do góry.


Instruktor Keune Haircosmetics. Fryzjer, od 6 lat instruktor-stylista Keune Haircosmetics. Fascynat mody, pasjonat dobrego stylu i oryginalnej osobowości. Kreator fryzur, nieustannie poszukujący nowych pomysłów, otwarty na wszystko, co niebanalne i ciekawe. „Każdą wolna chwilę spędzam na poszukiwaniu ciekawych inspiracji do tworzenia fryzur, które w pełni odzwierciedlą indywidualny styl życia każdej klientki. Praca w Keune na stanowisku instruktora daje mi niesamowite zadowolenie. Lubię wyzwania, wtedy satysfakcja z każdego kroku naprzód staje się nieporównywalnie większa. Bycie stylistą to różnorodność, każdego dnia wymyślam siebie od nowa”.

Karnawał to zawsze taki czas, gdy możemy sobie pozwolić na trochę więcej, zarówno jeśli chodzi o ubrania, jak i makijaż oraz włosy. Nasze stylizacje zazwyczaj są wtedy odważniejsze, bardziej zdecydowane. Nie inaczej będzie w tym roku. W tym karnawale kluczowy trend to objętość, i to duża, z mocnym odbiciem od nasady. Pojawią się loki w stylu glamour, łagodne, kobiece fale i delikatny skręt. Jeśli nasze włosy są naturalnie kręcone, to w tym sezonie mamy wyjątkowe szczęście. Jeśli nie, z pomocą przyjdą nowoczesne zabiegi trwałej – całkowicie rewolucyjne i inne od tych, które do tej pory znaliśmy.

Takie z zawartością keratyny, która korzystnie wpłynie na kondycję naszych włosów. Na pewno będziemy stawiać na podkreślenie naturalnego kształtu fryzury. Wciąż będą modne ciężkie grzywki, pojawią się centralne, mocne przedziałki, jak również stylizacje zaczesane na bok. Ważne by włosy były idealnie gładkie i lśniące, wręcz iskrzące.

Co do kolorów, podczas gdy na wybiegach królują błękity, mocny kobalt, czerwienie, klasyczne brązy oraz czerń, we fryzjerstwie modne będą także brązy, ale te w ciepłej tonacji, odcienie orzechowe niejako „przeplecione złotą nitką” i oczywiście blondy. Ale tutaj podczas tworzenia koktajli kolorystycznych, mieszamy ciepłe odcienie blond z chłodnymi, co daje niesamowicie ciekawy efekt.

Znów bardzo modne będą wszelkiego rodzaju dodatki do włosów: opaski, spinki i inne ozdoby, które możemy wpinać, doplatać, doczepiać. Karnawał to świetny czas na to, aby zdecydować się na mocniejszy, bardziej wyrazisty look, inny od tego, na który zazwyczaj stawiamy. Zachęcam do prób, zmian – jednym słowem, w tym okresie zdecydowane można zaszaleć! Natomiast jeśli chodzi o mężczyzn, to od dłuższego czasu obserwujemy ten sam klimat w stylizacjach. Będzie wciąż spokojnie i klasycznie: gładko, z przedziałkiem, bez awangardy. W dalszym ciągu będzie to mężczyzna z zarostem, ale teraz już zdecydowanie „ujarzmionym”. Tak więc karnawał zapowiada się raczej klasycznie, co wcale nie znaczy, że będzie nudno!


Katarzyna Poniatowska-Miłek, stylistka GOLDWELL, współwłaścicielka warszawskich salonów Milek Design. Pasjonuje się dekoracją, lubi klasykę i vintage. Swoje inspiracje czerpie przede wszystkim ze stylistyki lat 40. i 50. W tworzonych przez nią oraz grupę stylistów lookbookach fryzur na kolejne sezony łatwo można zauważyć nawiązanie właśnie do tego okresu. Od lat tworzy koncepcję fryzur do prestiżowych pokazów mody, sesji zdjęciowych oraz akcji reklamowych. Salony Milek Design to miejsca, w których powstały pierwsze w Warszawie „fryzjerskie czytelnie“. Na klientów czekają albumy, archiwalne pisma, książki oraz szereg kolorowych magazynów z całego świata.

Fryzura karnawałowa jest zależna od charakteru imprezy, na jaką się wybieramy. Jeśli zaproszono nas na przebierany bal, uczesanie może być elementem stroju, np. uszy Myszki Miki z włosów, ogromny tapir czarownicy czy kapelusz wykonany z włosów. Jeśli event jest odrobinę poważniejszy, to i stroje, i make-up, i uczesanie powinny być nieco bardziej stonowane. Pamiętajmy przy tym, że to jednak karnawał i musimy skusić się na choć odrobinę szaleństwa. Jeśli mamy klasyczną sukienkę i delikatny makijaż, możemy pozwolić sobie na odważniejszą fryzurę. Niech to będzie kokarda z włosów albo upięcie z bardzo dużą objętością. Wzbogaćmy eleganckie uczesanie o ozdoby: błyszczące elementy (spinki, opaski) czy kolorowe pióra.

Podczas karnawału można też poszaleć z kolorem, używając na pojedyncze pasma lub nawet całe włosy kolorowych sprayów. Nie zapominajmy także o perukach; one zawsze są doskonałym elementem kostiumu (np. afro). Brokat we włosach jest już dawno niemodny, ale jeśli ktoś mocno chce go użyć, bardzo proszę – podczas karnawału wszystko dozwolone!

Foto: Monika Olszewska, Rafał Nowak.

 


 


Komentarze

b AdrionTrade
MilaPro VividColors
ab Moroccanoil
Davines
aa AaW Targi Look
Paul Mitchell

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur