Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Anna Bieniasz. Włosy naturalnie kręcone, jak je pielęgnować i strzyc, aby pięknie się układały?

data publikacji  2023-09-26  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Nie da się ukryć, że włosy kręcone są niezwykle pożądane przez kobiety. Czeladnicy fryzjerstwa coraz częściej goszczą na swoich fotelach posiadaczki takich włosów, które chcą uwydatnić swoją naturę poprzez strzyżenie i stylizację.

Możemy śmiało powiedzieć, że świat dojrzał do celebrowania naturalności. W Polsce naturalnie kręcone włosy to jednak rzadkość, ale nie brakuje wśród nas kobiet, których włosy falują się lub są podatne na stylizowanie.

Fundamentem pięknych włosów i wstępem do pielęgnacji jest odpowiednie strzyżenie. Nie inaczej jest przy włosach kręconych. Aby fryzura wyglądała dobrze, takie włosy wymagają odpowiedniego strzyżenia. Przede wszystkim nie mogą być postrzępione w końcach - efilacja, strzępienie i degażowanie jest zabronione. Tak strzyżone włosy nigdy nie będą się dobrze układały. Strzyżnie powinno być bardzo precyzyjne, co oznacza, że każda separacja powinna być bardzo cienka i precyzyjnie skracana.

Włosy naturalnie kręcone są najbardziej podatne na zniszczenia, wysuszenie oraz łamliwość, zatem potrzebują odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Skutecznym rozwiązaniem jest najnowsza linia HOP marki Montibello. Idealnie sprawdzi się seria REPAIR, która wzbogacona jest o wegański kolagen, roślinny kompleks proteinowy, który uzupełnia, wzmacnia i odbudowuje włókno włosa, zapewniając jednocześnie połysk, elastyczność i miękkość.

W skład serii wchodzą cztery produkty szampon, odżywka, maska oraz krem na końce. Mogę śmiało powiedzieć, że to idealny kwartet pielęgnacji posiadaczek kręconych włosów. Co ciekawe, przy spłukiwaniu odżywki przy włosach kręconych warto używać letniej wody, która spowoduje pozostawienie preparatu na końcach, dzięki czemu włosy będą się bardziej kręcić. Jeśli jednak Twoim włosom brakuje głównie nawilżenia, skorzystaj z serii HYDRATION z kwasem hialuronowym. Te produkty poprawią elastyczność włosów i ujarzmią puszenie.

Czego jeszcze potrzebują kręcone włosy? One kochają swoją naturalną stylizację, którą możemy wydobyć odpowiednimi produktami i dyfuzorem. Pracując suszarką z dyfuzorem musimy pamiętać, żeby jak najmniej dotykać włosów, ale warto spróbować też pozostawienia włosów do samodzielnego wyschnięcia.

Proces stylizacji zaczynamy natomiast od doboru odpowiednich kosmetyków, które pozwolą uwydatnić skręt, podkreślić to co najpiękniejsze. Idealnym rozwiązaniem to linia Montibello DECODE, która daje niezwykłe możliwości. To od Nas zależy jak chcemy, by wyglądała końcowa stylizacja. Podkreślone, a może luźne lub naturalne loki? To Ty wybierasz.

Kręcone włosy są piękne. Pozwólmy naszym włosom na naturalność. To w jakiej fryzurze będziemy czuły się najlepiej zależy od nas samych.


Anna Bieniasz. Instruktorka Marki MONTIBELLO, która świetnie odnajduje się w koloryzacjach oraz stylizacjach i upięciach ślubnych. Szkoliła się w Sassoon Academy, u Maksima Nikitochkina oraz Sergiusza Pawlaka oraz w wielu innych akademiach.

 


 


Komentarze

AdrionTrade
Pravana
Kaaral manniskan
Davines
Montibello
Paul Mitchell

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur