Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Agnieszka Kwiatkowska - Moda w stylu MARINES jak dobrać do tego stylowe letnie fryzury?

data publikacji  2023-08-21  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

W modzie wyodrębniamy wiele letnich stylów, które wyróżniają się pewnymi charakterystycznymi cechami.

Pozwalają nam odkryć co lubimy i w czym dobrze wyglądamy, a także pomagają nam tworzyć dzięki temu spójne stylizacje.

Moda w stylu Marines powraca co roku w każdym letnim sezonem. Ten styl zrodził się z fascynacji marynarskim strojem, a konkretnie mundurami marynarskimi, w których królują przede wszystkim dwa kolory: biel i granat. W niektórych przypadkach dodaje się do nich również czerwień, która wspaniale ożywia i przełamuje tę dosyć mundurową i oficjalną kolorystykę.

Włosy w stylu marynarskim często są zaplecione w warkocze, z uwagi na warunki panujące nad morzem. Innym sposobem na noszenie marynarskich fryzur są włosy rozpuszczone, pełne naturalnych zagięć i fal. Spotykane jest wplatanie w nie wstążek, sznurków i apaszek. Co ciekawe morskie stylizacje włosów są dość popularne u panien młodych biorących ślub na plaży. Najczęściej są to plecione fryzury lub luźno puszczone loki, które zaakcentowane i podtrzymane są ozdobą nawiązującą do życia morskiego.

W stylu Marines zależy nie tylko na wyglądzie, ale również na wygodzie. A tę zapewniają na włosach luźne upięcia, na czele z kucykami, warkoczami, luźnymi falami oraz kokami. Zasada minimalizmu przy tym stylu na włosach sprawdzi się bardzo dobrze, dlatego klasyczne pianki, żele, woski do włosów najlepiej zastąpić kosmetykami chroniącymi włosy przed słońcem – mocno nawilżającymi i z filtrem, trzymając się tych zasad cała stylizacja będzie wyglądała na lekką i przyjemną, a do tego zadbamy o zdrowo wyglądające włosy.


Agnieszka Kwiatkowska – pedagog, instruktor, dyplomowany nauczyciel zawodu fryzjerstwa. Ukończyła liczne kursy z zakresu koloryzacji, strzyżeń, stylizacji, co doprowadziło ją do tytułu Mistrza Fryzjerstwa. Specjalizuje się w prowadzeniu kursów i szkoleń zawodowych. Główny trener programowy JBS Optima, koordynator szkoleń, certyfikowany edukator Moroccanoil Elite Color Pro.
 

 


 


Komentarze

MilaPro
Davines
MilaPro VividColors
Montibello
Paul Mitchell
aa Goldwell

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur