Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Jak wzmocnić włosy i zapobiec ich nadmiernemu wypadaniu?

data publikacji  2023-03-16  komentarze  dodaj komentarz
Jak wzmocnić włosy i zapobiec ich nadmiernemu wypadaniu?
zdjęcia hairtrendy

Mróz, silny wiatr, promienie słoneczne, niedobory składników odżywczych – to tylko kilka z czynników, które osłabiają włosy i sprawiają, że zaczynają wypadać w nadmiernych ilościach. Jak temu zapobiec? Pomóc mogą kosmetyki z biotyną. 

Biotyna – co to za związek i jak działa na włosy?

Biotyna (inaczej witamina B7 lub H) dostępna do kupienia tutaj: https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/kosmetyki to organiczny związek chemiczny, który zaliczany jest do rozpuszczalnych w wodzie witamin z grupy B. Jest niezbędna m.in. do prawidłowego przebiegu procesu krzepnięcia krwi oraz przemian metabolicznych. Jednak najczęściej kojarzona jest ze składnikiem kosmetyków i suplementów diety na mocne włosy i paznokcie oraz piękną skórę.

Dlaczego biotyna ma tak szerokie zastosowanie w kosmetyce? Po pierwsze wynika to z tego, że wspomaga odbudowę keratyny. Jest to podstawowe białko budulcowe włosów. Po drugie reguluje wydzielanie sebum.

Żeby zadbać o zdrowe włosy, można dostarczać witaminę B7 wraz z urozmaiconą dietą. Jednak to nie wszystko. Aby wzmocnić jej pozytywne działanie, warto regularnie stosować kosmetyki, które mają ją w składzie.


Szampon i odżywka Biotynox, czyli dwuetapowa pielęgnacja wzmacniająca włosy i zapobiegająca ich wypadaniu

Przy wyborze kosmetyków, które wzmacniają włosy i hamują ich wypadanie, należy patrzeć przede wszystkim na skład. Dobrze, jeśli znajduje się w nim biotyna, ale nie tylko. Kosmetyki z linii Biotynox zawierają więcej cennych składników, które razem z witaminą H pomagają zadbać o zdrowe włosy. W ich składzie obecne są:

  • ekstrakty z roślin (kwiatów czarnego bzu, korzenia żeń-szenia, owoców róży, liści cykorii, krasnorostów, korzenia lukrecji), które pobudzają mikrokrążenie,
  • wzmacniają barierę ochronną skóry,
  • nawilżają włosy i wykazują działanie antyoksydacyjne,
  • ”keratyna roślinna”, czyli hydrolizowane proteiny roślinne, które wypełniają ubytki i odbudowują strukturę włosa;
  • Baicapil, czyli połączenie roślin (pszenicy, soi, tarczycy bajkalskiej, arginiany), które hamują wypadanie włosów i przywracają im gęstość;

W skład linii Biotynox wchodzą szampon i odżywka. Dzięki temu można wdrożyć dwuetapową pielęgnację włosów, która daje jeszcze lepsze efekty. Pierwszy etap to umycie włosów szamponem o delikatnej bazie myjącej. Drugi to nałożenie odżywki, która wzmacnia pozytywne działanie szamponu.

 

 


 


Komentarze

b AdrionTrade
ab Goldwell
Montibello
Davines
MilaPro
Pravana

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur