Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Joanna Werner - innowacyjne technologie i produkty, źródłem nowatorskiej kreatywności.

data publikacji  2023-02-09  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Dzisiejszy świat oparty jest na postępie technologicznym, innowacjach i dążeniu do nowych, lepszych rozwiązań. Fryzjerstwo jest idealnym tego przykładem. 

Dzisiaj salon fryzjerski to miejsce, w którym dba się nie tylko o włosy, ale również o dobre samopoczucie klientek wypełniając ich wizytę przyjemnymi zabiegami, pięknymi zapachami i tym, co sprzyja pielęgnacji włosów w atmosferze relaksu. Klientka jest dużo bardziej świadoma zarówno swoich potrzeb związanych z wyglądem włosów jak i zabiegów oferowanych przez salony. Kluczowym źródłem informacji stał się Internet, gdzie w czasie pandemii mocno uaktywnił się ruch „włosomaniaczek”. Dlatego zawód fryzjera należy do tych, które muszą się stale szkolić, sięgać po nowe rozwiązania i korzystać z najnowszych osiągnięć w dziedzinie fryzjerstwa. Kluczowa jest nie tylko znajomość produktów na których się pracuje, ale przede wszystkim ich odpowiedni wybór. Jako edukator marki JOICO a zarazem fryzjer w salonie wiem, że pracując na produktach JOICO mam pełną ofertę zabiegów i produktów, które pomogą mi osiągać spektakularne efekty i spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientek.

Marka JOICO słynie z zaawansowanych technologii pielęgnacyjnych, poprawiających jakość i kondycję włosa. Filozofią założyciela marki była ,,Joi of the healthy hair” czyli radość z pięknych włosów, których sekretem jest umiejętne połączenie koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji.

JOICO znane jest z zabiegu Rekonstrukcji Włosów K-PAK, który łączy w sobie dwie kluczowe technologie: Quadramine® Complex oraz SmartRelease. Jest to 4-etapowy zabieg przywracający dobrą kondycję i zdrowy wygląd nawet najbardziej uwrażliwionych włosów. Jego dodatkowe składniki takie jak masło Shea czy oleje Jojoba sprawiają, że włosy są nawilżone i sprężyste.


Quadramine® Complex to keratyna najbardziej zbliżona do tej zawartej w ludzkim włosie. Zróżnicowana wielkość jej cząsteczek daje możliwość dotarcia a tym samym regeneracji najgłębszych warstw włosa. Dla najlepszych efektów cząsteczki kompleksu Quadramine® naładowane są dodatnio. Dlaczego? Ponieważ miejsca, w których włosy są uszkodzone mają ładunek ujemny. Tym samym przyciągają one cząsteczki Quadramine® Complex o ładunku dodatnim. Działa to trochę jak magnes.

SmartRelease system technologii liposomalnej polegającej na dostarczaniu liposomów do całej struktury włosów. Zapewnia stałe, stopniowe uwalnianie aktywnych składników: olejku z owocu dzikiej róży, argininy i keratyny - nie tylko podczas zabiegu, ale też na długo po jego zakończeniu. Jego zadaniem jest odbudowa włosów oraz nadanie im zdrowego wyglądu.

Jednak zaawansowane technologie to również koloryzacja. W tym przypadku JOICO stawia nie tylko na piękny kolor ale także idealną kondycję włosów, dlatego proponujemy naszym klientkom koloryzację keratynową o działaniu odbudowującym. Zapewnia ona wspaniałe efekty dzięki pięknym, długotrwałym odcieniom oraz dzięki dobrej jakości włosa, a jak dobrze wiadomo piękny kolor wygląda imponująco na wypielęgnowanych włosach, gładkich, sprężystych i pełnych blasku.

Jakość włosa i efekty koloryzacji to nie jedyne powody poszukiwania i stosowania nowych rozwiązań. W zeszłym roku zaproponowaliśmy Lumi10 - 10 minutową koloryzację trwałą pokrywającą do 100% siwe włosy.

Jak to możliwe? To zasługa technologii Quick Coverage, która pozwala na znacznie szybsze osadzanie pigmentów we włosie. Dodatkowo koloryzacja Lumi 10 zawiera podwójną dawkę kompleksu nawilżającego, który daje lśniący i bardziej wielowymiarowy efekt koloryzacji. Lumi10 wprowadza nowe standardy w koloryzacji, skracając usługę do 10 minut. Przełom, udogodnienie, ułatwienie… myślę, że każdy odnajdzie w tej koloryzacji zalety ważne dla siebie.

Najciekawsze pod kątem innowacji są jednak rozjaśniacze, będące produktami najbardziej uwrażliwiającymi włosy. Jakie są możliwości przeciwdziałania skutkom rozjaśniania? Na szczęście w ostatnich latach produkty rozjaśniające przeszły ogromna transformację. Proces rozjaśniania jest jednym z najtrudniejszych etapów koloryzacji blond. Najszybciej wytrącanym aminokwasem podczas zabiegów chemicznych jest arginina. Dlatego też w produktach rozjaśniających JOICO jest ona jednym z kluczowych składników.

Nowe technologie pojawiające się na rynku to z pewnością ułatwienie, komfort i coraz większa przewidywalność efektów. Sprawiają, że fryzjerzy mają coraz większe pole do rozwijania swojej kreatywności, podejmowania coraz bardziej artystycznych wyzwań w codziennej pracy oraz próbowania tego, co wymaga wyzbycia się rutyny i przyzwyczajeń. Tym samym fryzjerstwo staje się sztuką i dziedziną pełną inspiracji.


Joanna Werner stylistka fryzur a od 2008 roku edukatorka marki JOICO. Swoje doświadczenie zdobywała w salonie, podczas sesji zdjęciowych oraz na backstage’ach tygodni mody. Kocha koloryzacje blond i strzyżenia damskie oraz związane z nimi wyzwania.
 

 


 


Komentarze

Artego NASZ
MilaPro
ab Moroccanoil
Kaaral manniskan
Paul Mitchell
Montibello

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur