Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Peptydy i Biotyna - naprawczy kompres na włosy

data publikacji  2023-02-28  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Nowoczesne formuły kosmetyków bazując na odkryciach naukowych rozwiązują różnorakie problemy z włosami. Do włosów cienkich, z tendencją do wypadania Laboratorium Chantal stworzyło linię Prosalon Professional Peptides&Biotin w oparciu o innowacyjne i skuteczne składniki. 

Dlaczego peptydy?

Peptydy to związki chemiczne zbudowane z aminokwasów. Cząsteczki zawierające 2 do 10 aminokwasów to oligopeptydy, zawierające ponad 10 to polipeptydy, a powyżej 100 – makropeptydy, czyli białka. W przyrodzie występują 22 naturalne aminokwasy, co daje kombinacje 484 różnych dipeptydów. Nie wszystkie mogą być stosowane w kosmetologii. Białka przede wszystkim pełnią funkcję strukturalną, w kosmetykach znajdują zastosowanie jako humektanty, czyli substancje nawilżające oraz naprawcze, ponieważ są elementem budulca skóry i włosów.


Składniki aktywne linii Peptides&Biotin:

Peptydy z nasion amarantusa:

• Są bogate w naładowane dodatnio aminokwasy, takie jak arginina, histydyna i fenyloalanina, które łatwiej niż inne związki przenikają do wnętrza włosa.
• Peptydy te docierając do korzenia włosa, zapewniają mu odpowiednie nawilżenie i ochronę przed uszkodzeniami.
• Odnawiają uszkodzoną strukturę włosa, przywracając zdrowy wygląd oraz połysk.

Czy wiecie, że: Amarantus, zwany inaczej szarłatem to roślina uprawiana w różnych częściach świata, również w Polsce na Lubelszczyźnie. Według klasyfikacji botanicznej szarłat nie zalicza się do zboża, stąd też nazwa pseudozboże. Większość z sześćdziesięciu gatunków amarantusa to niestety chwasty o niejadalnych nasionach i liściach. Najczęściej wykorzystywaną jego częścią są jasnobrązowe nasiona tylko nieco większe od maku. Co ciekawe i jednocześnie niezwykle ważne dla ekosystemu jest fakt, iż szarłat jest w stanie pochłaniać dwukrotnie więcej dwutlenku węgla niż inne rośliny. Masowa uprawa może więc okazać się zbawienna dla przeciwdziałania skutkom efektu cieplarnianego.

Biotyna – witamina piękna

Biotyna nazywana jest również witaminą B7 lub H (od niemieckiego słowa Haut oznaczającego skórę), jednak w rzeczywistości jest to koenzym spotykany zarówno w produktach pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Jako jedna z witamin z grupy B, należy do tych rozpuszczalnych w wodzie. Jest ona wrażliwa na zmiany temperatury, promieniowanie UV, kontakt z wodą czy tlenem.

Biotyna nazywana witaminą piękna, ze względu na wpływ jaki ma nie tylko na włosy, ale i na skórę oraz kondycję paznokci. Poprzez krew zasila macierz włosa w biodostępną siarkę. Macierz odpowiada za spojenie łodygi włosa na całej jego długości, z kolei wiązania siarkowe wchłaniane są w masę keratynową.

Działanie biotyny na włosy:
• Pozytywnie wpływa na korzenie oraz wzrost łodygi włosa.
• Poprawia stan cebulek włosowych
• Pełni również funkcję regulacyjną w zakresie metabolizmu skóry głowy,


Szampon naprawczy 1000 ml

-Oczyszcza włosy i skórę głowy otwierając łuskę włosa
-Nowoczesne kondycjonery ułatwiają rozczesywanie bez uszkodzeń mechanicznych
-Odbija włosy od nasady dodając cienkim włosom lekkości

Maska naprawcza 1000 ml
-Naprawia włos od środka
-Dodaje objętości i grubości
-Wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu


Efekt działania linii: włosy naprawione od środka, wzmocnione, o większej objętości i bardziej odporne na wypadanie.

www.chantal.com.pl

 

 


 


Komentarze

Paul Mitchell
Keune Jott
Davines
aa AaW Targi Look
ab Goldwell
MilaPro

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur