Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Peptydy i Biotyna - naprawczy kompres na włosy

data publikacji  2023-02-28  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Nowoczesne formuły kosmetyków bazując na odkryciach naukowych rozwiązują różnorakie problemy z włosami. Do włosów cienkich, z tendencją do wypadania Laboratorium Chantal stworzyło linię Prosalon Professional Peptides&Biotin w oparciu o innowacyjne i skuteczne składniki. 

Dlaczego peptydy?

Peptydy to związki chemiczne zbudowane z aminokwasów. Cząsteczki zawierające 2 do 10 aminokwasów to oligopeptydy, zawierające ponad 10 to polipeptydy, a powyżej 100 – makropeptydy, czyli białka. W przyrodzie występują 22 naturalne aminokwasy, co daje kombinacje 484 różnych dipeptydów. Nie wszystkie mogą być stosowane w kosmetologii. Białka przede wszystkim pełnią funkcję strukturalną, w kosmetykach znajdują zastosowanie jako humektanty, czyli substancje nawilżające oraz naprawcze, ponieważ są elementem budulca skóry i włosów.


Składniki aktywne linii Peptides&Biotin:

Peptydy z nasion amarantusa:

• Są bogate w naładowane dodatnio aminokwasy, takie jak arginina, histydyna i fenyloalanina, które łatwiej niż inne związki przenikają do wnętrza włosa.
• Peptydy te docierając do korzenia włosa, zapewniają mu odpowiednie nawilżenie i ochronę przed uszkodzeniami.
• Odnawiają uszkodzoną strukturę włosa, przywracając zdrowy wygląd oraz połysk.

Czy wiecie, że: Amarantus, zwany inaczej szarłatem to roślina uprawiana w różnych częściach świata, również w Polsce na Lubelszczyźnie. Według klasyfikacji botanicznej szarłat nie zalicza się do zboża, stąd też nazwa pseudozboże. Większość z sześćdziesięciu gatunków amarantusa to niestety chwasty o niejadalnych nasionach i liściach. Najczęściej wykorzystywaną jego częścią są jasnobrązowe nasiona tylko nieco większe od maku. Co ciekawe i jednocześnie niezwykle ważne dla ekosystemu jest fakt, iż szarłat jest w stanie pochłaniać dwukrotnie więcej dwutlenku węgla niż inne rośliny. Masowa uprawa może więc okazać się zbawienna dla przeciwdziałania skutkom efektu cieplarnianego.

Biotyna – witamina piękna

Biotyna nazywana jest również witaminą B7 lub H (od niemieckiego słowa Haut oznaczającego skórę), jednak w rzeczywistości jest to koenzym spotykany zarówno w produktach pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Jako jedna z witamin z grupy B, należy do tych rozpuszczalnych w wodzie. Jest ona wrażliwa na zmiany temperatury, promieniowanie UV, kontakt z wodą czy tlenem.

Biotyna nazywana witaminą piękna, ze względu na wpływ jaki ma nie tylko na włosy, ale i na skórę oraz kondycję paznokci. Poprzez krew zasila macierz włosa w biodostępną siarkę. Macierz odpowiada za spojenie łodygi włosa na całej jego długości, z kolei wiązania siarkowe wchłaniane są w masę keratynową.

Działanie biotyny na włosy:
• Pozytywnie wpływa na korzenie oraz wzrost łodygi włosa.
• Poprawia stan cebulek włosowych
• Pełni również funkcję regulacyjną w zakresie metabolizmu skóry głowy,


Szampon naprawczy 1000 ml

-Oczyszcza włosy i skórę głowy otwierając łuskę włosa
-Nowoczesne kondycjonery ułatwiają rozczesywanie bez uszkodzeń mechanicznych
-Odbija włosy od nasady dodając cienkim włosom lekkości

Maska naprawcza 1000 ml
-Naprawia włos od środka
-Dodaje objętości i grubości
-Wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu


Efekt działania linii: włosy naprawione od środka, wzmocnione, o większej objętości i bardziej odporne na wypadanie.

www.chantal.com.pl

 

 


 


Komentarze

AdrionTrade
Montibello
Paul Mitchell
Pravana
Davines
ADJ Trading - JuliArt nasz

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur