Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Dzień Zrównoważonego Piękna 2022, czyli jak fryzjerzy Davines dbają o przyrodę

data publikacji  2023-02-24  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Grusze polne, dęby, lipy, modrzewie i buki – ponad 2 500 drzewek zasiliło las w Jabłonnie dzięki stylistom zaprzyjaźnionym z marką Davines. 

W niedzielę 18 września społeczność fryzjerska w ten sposób świętowała finał 7. edycji Dnia Zrównoważonego Piękna. Sadzenie lasu to same korzyści. Drzewa pochłaniają dwutlenek węgla, oczyszczając powietrze, produkują tlen, zwiększają bioróżnorodność, utrzymują wilgoć w glebie. Jak się okazuje, by zrobić prezent naturze, niewiele potrzeba – wystarczą sadzonki, kostury i pozytywne nastawienie. A takiego nie brakowało fryzjerom współpracującym z marką Davines w niedzielę 18 września. W tym dniu odbył się wielki finał kampanii Dzień Zrównoważonego Piękna, którą co roku przeprowadza firma Sustainable Beauty, polski dystrybutor profesjonalnych kosmetyków do włosów.

To już siódmy raz, gdy społeczność fryzjerska Davines znalazła dla drzew nowy dom. Akcja sadzenia w Jabłonnie zwieńczyła kampanię, która przez kilka miesięcy realizowana była w salonach w całej Polsce. Każdego roku styliści angażują swoich klientów do zbiórki funduszy na wsparcie programu Święto Drzewa. Dzięki niemu Klub Gaja, partner inicjatywy, organizuje akcje sadzenia drzew, zakłada ogrody i parki, otacza opieką stare drzewa i prowadzi szeroką działalność edukacyjną.

W niedzielę 18 września społeczność fryzjerska w ten sposób świętowała finał 7. edycji Dnia Zrównoważonego Piękna. Sadzenie lasu to same korzyści. Drzewa pochłaniają dwutlenek węgla, oczyszczając powietrze, produkują tlen, zwiększają bioróżnorodność, utrzymują wilgoć w glebie.

Dzień Zrównoważonego Piękna (ang. Sustainable Beauty Day) to flagowy projekt proekologiczny włoskiego producenta. Celem kampanii, przeprowadzanej od 12 lat w kilkunastu krajach na całym świecie, jest kompensacja emisji dwutlenku węgla. Marka, współpracujący z nią fryzjerzy i ich klienci, sadząc lasy, łagodzą zmiany klimatyczne.

Zobacz relację z akcji sadzenia drzew


 


 


Komentarze

Montibello
ALTERNATIVE HAIR SHOW 2024
aA targi-beauty-forum-hair
MilaPro
Artego NASZ
Kaaral manniskan

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur