Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

ALTERNATIVE HAIR SHOW 2022

data publikacji  2022-10-18  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

W niedzielę 9 października Alternative Hair Show 2022 świętował swą jubileuszową 40 edycję niepowtarzalnym pokazem pt. „Legends”, który odbył się w Teatrze Troxy w Limehouse, East London.

Po dwóch latach wirtualnych pokazów online wspaniale było pojawić się znów na żywo na scenie, a to dzięki cudownemu wsparciu sponsorów i zaangażowaniu kreatywnych zespołów fryzjerskich biorących udział w show.

Oczywiście Alternative Hair Show jest czymś o wiele większym niż coroczny dobroczynny pokaz fryzjerski. Jego istotą jest dawanie i dzielenie się, inspirowanie i zabawa, i najważniejsze: zbieranie funduszy dla charytatywnych projektów w walce w białaczką i rakiem krwi.

Alternative Hair zrodził się z pasji i miłości. Pierwszy show był stworzony po to, by zbierać pieniądze na badania nad białaczką dla uczczenia pamięci Valentino Rizzo, synka Toniego i Maggi Rizzo, który zmarł na białaczkę. Ten najważniejszy cel i przeświadczenie pozostają takie same, jednakże z biegiem lat to niezmienne wydarzenie skupia się na ukazywaniu artyzmu sztuki fryzjerskiej prezentowanej przez zespoły z każdego zakątka globu, jak również na promowaniu nowych talentów. W Alternative Hair nie tylko fundusze rosną, rośnie również status zawodu fryzjera. Fryzjerzy prezentujący się na scenie to prawdziwi rzemieślnicy, artyści i wizjonerzy. Bardzo zaangażowani, mogą spełniać się w przestrzeni twórczej wolności, oferowanej im przez Salon International.


Tegoroczny show, zatytułowany „Legends” stworzyło 14 zespołów fryzjerskich, które wspierały Toniego Rizzo przez lata, raz jeszcze ukazując najlepsze z najlepszych swoich prac. Nowością wydarzenia był pokaz New Visionaries Show obejmujący twórcze prace 18 fryzjerów, którzy dzień wcześniej zostali zwycięzcami konkursu Alternative Hair Visionary Awards.
.

Finałowe 3 konkursowe miejsca International Visionary Awards ogłosili podczas pokazu założyciel Tony Rizzo i Prezes Alternative Hair Worldwide Antony Mascoco, ogłaszając zwycięzcami:
.Kategoria Awangarda:
zwycięzca Lorenzo Marchelle, 2 miejsce Raluca Horvat, 3 miejsce Anakin Chan.
.Kategoria Cut & Colour
: zwycięzca Laurentiu Bostan, 2 miejsce Ciaran Cannon, 3 miejsce Gianni Rando.
.Kategoria Fryzjerstwo Męskie
: zwycięzca Wei Wei Chuang, 2 miejsce Brian Sanchis, 3 miejsce Christian Rios.
.

Bez ogromnego wsparcia sponsorów i fryzjerów pokaz nie mógłby się odbywać – dlatego też każdego roku Tony Rizzo zwraca się do każdego członka rodziny fryzjerskiej z prośbą o niezbędną pomoc, by przygotować kolejny show. 40 lat to naprawdę wykonana ogromna praca, jednak jeśli wciąż chore dzieci nie przeżywają tej strasznej choroby – jest jeszcze wiele do zrobienia.

W czasie tegorocznej edycji Alternative Hair Show zebrana została suma 104 tys. funtów.

Zwycięzcy The New Visionaries:
Chrystopher Benson, HC Salon, Experimento No Name, Pino Troncone, Shogo Ideguci, Victoria Vradii

Uczestnicy 2022 Legends Artistic Teams:
Stevo Pavlovic, Sassoon, Babicz, Sanrizz, Gogen, Marc Antoni, Sebastian Artistic Team, Klaus Peter Ochs, Saco, Anne Veck, Rudy Mostarda, Laszlo Hajas, Dmitry Vinokurov (video)

Sponsorzy roku 2022: Główny sposnor: Alfaparf Milano, Platynowy Sponsor: Wella, sponsorzy dobroczynni: Infringe, Semi di Lino, Parlux, Sun Sea, ONACIS, Sebastian, Alternative Hair, Linda Hair.

Foto: Alex Barron Hough

 


 


Komentarze

Montibello
Chantal
AdrionTrade
Pravana
Emilio
aab Moroccanoil

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur