Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Zrównoważone Piękno od Davines

data publikacji  2022-11-14  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

W jaki sposób Davines zmienia świat na lepsze? Sadzi drzewa, korzysta z energii ze źródeł odnawialnych, współpracuje z włoskimi rolnikami, by chronić bioróżnorodność, ale nie tylko. 

Najnowsze inicjatywy włoskiej marki udowadniają, że można z sukcesem rozwijać biznes, także dbając o zrównoważenie. Robimy dla świata wszystko, co w naszej mocy, przyczyniając się do dobrego życia wszystkich wokół nas poprzez piękno, etykę i zrównoważony rozwój – w Deklaracji Intencji Davines zachęca do wprowadzania wyłącznie dobrych zmian, promując współzależność i współpracę. W ostatnim czasie włoski producent zaangażował się w projekty, które na nowo definiują pojęcie zrównoważonego rozwoju. Tym razem Davines dba o planetę, skupiając się na zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem plastikiem i rosnącą emisją dwutlenku węgla.

Plastic Bank

Ochrona mórz i oceanów przed plastikową inwazją to jedno z największych wyzwań środowiskowych. W ramach zainicjowanej we wrześniu 2021 roku kampanii „Rethinking Plastic” Davines zwraca uwagę na potrzebę ciągłej ewolucji w kierunku bardziej zrównoważonych wyborów. Rok temu producent podjął współpracę z Plastic Bank, organizacją, która zajmuje się wyławianiem plastiku oceanicznego na szeroką skalę. Partnerzy angażują społeczności nadmorskie Indonezji, Brazylii i Filipin do oczyszczania zagrożonych terenów. Projekt służy także poprawie życiu zbieraczy – członkowie lokalnych społeczności wymieniają odpady na premie, które pomagają zapewnić podstawowe potrzeby takie jak artykuły spożywcze, paliwo do gotowania czy ubezpieczenie zdrowotne.

Plastic Bank Ochrona mórz i oceanów przed plastikową inwazją to jedno z największych wyzwań środowiskowych. W ramach zainicjowanej we wrześniu 2021 roku kampanii „Rethinking Plastic” Davines zwraca uwagę na potrzebę ciągłej ewolucji w kierunku bardziej zrównoważonych wyborów. Rok temu producent podjął współpracę z Plastic Bank, organizacją, która zajmuje się wyławianiem plastiku oceanicznego na szeroką skalę. Partnerzy angażują społeczności nadmorskie Indonezji, Brazylii i Filipin do oczyszczania zagrożonych terenów. Projekt służy także poprawie życiu zbieraczy – członkowie lokalnych społeczności wymieniają odpady na premie, które pomagają zapewnić podstawowe potrzeby takie jak artykuły spożywcze, paliwo do gotowania czy ubezpieczenie zdrowotne.

We Sustain Beauty

O tym, że prawdziwe piękno rodzi się głęboko w ziemi, włoski producent przekonuje w globalnej kampanii We Sustain Baauty. To pretekst do ofiarowania przyrodzie zdolności do regeneracji poprzez uzdrawianie gleby, by mogła skutecznie zapobiegać emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W tym celu nawiązał współpracę z Instytutem Rodale, organizacją ekologiczną, która od 1947 roku popularyzuje ideę regeneratywnego rolnictwa organicznego, prowadząc badania naukowe oraz edukując rolników i konsumentów.

We Sustain Beauty O tym, że prawdziwe piękno rodzi się głęboko w ziemi, włoski producent przekonuje w globalnej kampanii We Sustain Baauty. To pretekst do ofiarowania przyrodzie zdolności do regeneracji poprzez uzdrawianie gleby, by mogła skutecznie zapobiegać emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W tym celu nawiązał współpracę z Instytutem Rodale, organizacją ekologiczną, która od 1947 roku popularyzuje ideę regeneratywnego rolnictwa organicznego, prowadząc badania naukowe oraz edukując rolników i konsumentów.

Partnerzy wspólnie utworzyli Europejskie Centrum Regeneratywno-Organiczne w Parmie, przy siedzibie Davines – to tutaj stosuje się holistyczne metody uprawy o wysokim potencjale magazynowania dwutlenku węgla. Promocję kampanii wspiera produkt We Stand/for regeneration, uniwersalny płyn do mycia włosów i ciała. Formuła kosmetyku bazuje na ekstrakcie z zielonych ziaren anyżu z uprawy Slow Food i wyciągu z pestek i skórek winogron Barbera uprawianych w zgodzie z zasadami rolnictwa regeneratywnego. 

 


 


Komentarze

Paul Mitchell
Keune Jott
AdrionTrade
Kaaral manniskan
Emilio
Montibello

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur