Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

DAVINES - WE SUSTAIN BEAUTY

data publikacji  2022-08-29  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Pionierzy zrównoważonego podejścia w branży fryzjerskiej wskazują nowy kierunek. Davines inicjuje swoją najnowszą kampanię społeczno-środowiskową We Sustain Beauty. 

To wezwanie do podjęcia działań na rzecz klimatu poprzez podnoszenie świadomości na temat znaczenia bioróżnorodności i regeneratywnego rolnictwa organicznego na skalę globalną. Inicjatywa stanowi kulminację wartości włoskiej marki oraz jej działań na rzecz ochrony środowiska, opartych na głęboko zakorzenionej idei zrównoważonego rozwoju.

– Aby zagwarantować przetrwanie naszego gatunku, potrzebujemy zmiany. Nasza wizja ma charakter regeneratywny – dążymy do przywrócenia równowagi ekologicznej między człowiekiem a przyrodą, oddając to, co już otrzymaliśmy – podkreśla Davide Bollati, Prezes grupy Davines. Firma, wyróżniona certyfikatem B Corp, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje zaangażowanie w inicjatywy społeczno-środowiskowe, przekaże łącznie 50 000 Euro dwóm organizacjom ekologicznym.

Pierwszy beneficjent to Instytut Rodale, który 75 lat temu przetarł szlaki ruchu na rzecz regeneracji upraw organicznych. W swojej działalności skupia się na badaniach, szkoleniach rolników i edukacji konsumentów. W ubiegłym roku włoska marka ogłosiła partnerstwo z Instytutem i utworzenie w Parmie centrum badawczego nad zrównoważonym rozwojem. Ośrodek będzie promował holistyczne metody uprawy o wysokim potencjale wychwytywania i magazynowania dwutlenku węgla w celu łagodzenia zmian klimatycznych.

Wsparcie otrzyma również Fundacja Slow Food na rzecz Bioróżnorodności. Owoc zawiązanej w 2014 roku współpracy pomiędzy Davines a fundacją stanowi linia Essential Haircare. Formuły kosmetyków do codziennej pielęgnacji włosów bazują na składnikach aktywnych z śródziemnomorskich upraw Slow Food. Projekt pozwala chronić gatunki roślin zagrożonych wyginięciem, wspierając tym samym włoskich rolników i lokalną społeczność.


Jesteśmy szczęśliwi, że nasze konkretne działania na rzecz środowiska i zrównoważonego rozwoju inspirują inne firmy z branży fryzjerskiej. Czujemy się pionierami pozytywnych zmian.

We Stand/for regeneration – produkt z misją

Od czerwca w salonach współpracujących z Davines dostępny jest nowy produkt z limitowanej edycji: We Stand/for regeneration – płyn do mycia włosów i ciała. Etykieta produktu wyjaśnia zaangażowanie Davines w ochronę klimatu i podkreśla niezwykłe znaczenie składnika aktywnego pozyskiwanego dzięki współpracy z Instytutem Rodale – skórek i pestek winogron Barbera. To symboliczny gest wysiłku Davines, aby wywołać dobre zmiany w branży kosmetycznej i nie tylko.

Jesteśmy szczęśliwi, że nasze konkretne działania na rzecz środowiska i zrównoważonego rozwoju inspirują inne firmy z branży fryzjerskiej. Czujemy się pionierami pozytywnych zmian. 

 


 


Komentarze

AAAa Targi LOOK
Kaaral manniskan
AdrionTrade
aab Moroccanoil
Keune Jott
Paul Mitchell

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur