Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Marta Robak. Porady i opinie o stosowaniu kosmetyków wegańskich w salonach fryzjerskich

data publikacji  2022-07-18  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Weganizm to coraz powszechniej preferowany styl życia, eliminujący produkty pochodzenia zwierzęcego nie tylko z diety, lecz także ze wszystkich innych aspektów życia, łącznie z dbałością o ciało i włosy. Dlatego fryzjerzy coraz częściej poszukują do swoich salonów produktów spełniających takie kryteria. 

Początki mody na bycie wege czy wegan dotyczyły głównie sposobu odżywiania się, jednak szybko trend ten poszerzył swoje horyzonty. Od paru lat mocno lansowane są także produkty kosmetyczne, których producenci podkreślają, że oferowane formuły są odpowiednie dla wegan. W związku z tym wśród konsumentów wzrósł popyt na tego rodzaju towar. Zjawisko to ma być podyktowane świadomym wyborem nieobciążonych etycznie kosmetyków oraz troską o traktowanie zwierząt. Cały trend stawia także nacisk na zwrócenie się ku naturze i ochronie środowiska.

W 2019 r. Unia Europejska wydała decyzję na temat całkowitego zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach. Dotyczy to gotowych produktów, jak i półproduktów wykorzystywanych do wytwarzania kosmetyków. Świadome koncerny kosmetyczne oraz mniejsi producenci poszli o krok dalej, decydując się na wyeliminowanie składników odzwierzęcych w niektórych lub wszystkich swoich produktach.

 Gotowe kosmetyki łatwo jest zidentyfikować, ponieważ najczęściej ich opakowania opatrzone są różnymi certyfikatami, np. Cruelty-Free czy Vegan Friendly.

Składy opierają się na komponentach naturalnych lub syntetycznych wyekstraktowanych z roślin czy minerałów. Pozyskiwane są w laboratoriach, zgodnie z wegańską filozofią poszanowania zwierząt i ich prawa do życia w wolności, w naturalnym środowisku. Gotowe kosmetyki łatwo jest zidentyfikować, ponieważ najczęściej ich opakowania opatrzone są różnymi certyfikatami, np. Cruelty-Free czy Vegan Friendly.

Trzeba podkreślić, że zdobycie certyfikatu wymaga spełnienia wielu wymogów. Dlatego świadomość i zainteresowanie tą tematyką wzrosła również wśród klientów salonów fryzjerskich, którzy poszukują tego typu rozwiązań. Współczesna wiedza biotechnologiczna oraz skrupulatna selekcja naturalnych komponentów pozwoliła marce KAARAL stworzyć nową wegańską linię MARAES PREMIUM do ukierunkowanej pielęgnacji włosów. Wszystkie kosmetyki z tej serii posiadają - CERTIFICATO ICEA 100% VEGAN oraz nie zawierają: SOLI, SLS, SOLI, SLS, SLES, PARABENÓW, SILIKONU, OLEJU MINERALNEGO, DEA,PEG.

Wyjątkowym składnikiem w serii jest Olejek Monoi pochodzący z Haiti. Jest on organiczną substancją pochodzenia naturalnego, pozyskiwaną w procesie przetwarzania olejku kokosowego i kwiatów Tiare. Olejek Monoi słynie z działania mocno nawilżającego, wygładzającego i ochronnego dla włosów. Jest bogaty w przeciwutleniacze i witaminę E, które to spowalniają procesy starzenia, nadając miękkość i połysk.

COLOR CARE

- to pełna linia przeznaczona do pielęgnacji włosów farbowanych, chroniąca przed naturalnym utlenianiem oraz pozwalająca przedłużyć trwałość koloryzacji. W składzie zawarte są olejki z orzechów makadamia oraz z siemienia lnianego, które doskonale nawilżają i wspierają strukturę włosów w procesie farbowania. Zpewnia intensywny połysk i odżywienie zniszczonych, poddanych zabiegom chemicznym włosów, przedłużając jakość koloru i opóźniając utratę pigmentu.

COLOR CARE - to pełna linia przeznaczona do pielęgnacji włosów farbowanych, chroniąca przed naturalnym utlenianiem oraz pozwalająca przedłużyć trwałość koloryzacji.


RENEW CARE

- jest serią dedykowaną włosom zniszczonym, osłabionym i matowym. W swoim składzie zawiera Algae Complex - prawdziwy eliksir dla pięknych włosów. Bogaty w sole mineralne i witaminy dodające witalności i siły. Olejek Monoi i kompleks z Alg zapewniają właściwe nawilżenie i ochronę podczas suszenia, podkreślając naturalny połysk. Formuła kosmetyków daje silny efekt odżywienia wraz z intensywnym działaniem antyoksydacyjnym dla włosów.

RENEW CARE - jest serią dedykowaną włosom zniszczonym, osłabionym i matowym. W swoim składzie zawiera Algae Complex - prawdziwy eliksir dla pięknych włosów.


CURLY CARE

- to linia przeznaczona do pielęgnacji włosów kręconych i falowanych. Komosa ryżowa zawarta w składzie zapewnia dużą ilość błonnika, drogocennych aminokwasów i minerałów. Pomaga w stymulacji produkcji elastyny w celu uzyskania efektu przeciwstarzeniowego. Ekstrakt złota to kolejny wyjątkowy składnik dla gładkich i lśniących włosów. Seria kosmetyków to cenna mieszanka regenerująca, zwiększająca naturalną elastyczność włosów pomagając im zachować naturalne piękno.

CURLY CARE - to linia przeznaczona do pielęgnacji włosów kręconych i falowanych. Komosa ryżowa zawarta w składzie zapewnia dużą ilość błonnika, drogocennych aminokwasów i minerałów.


LISS CARE

- to kompleksowa linia do pielęgnacji włosów prostych, nieefektywnych w stylizacji. Kosmetyki wygładzają łodygę włosa dla efektu jedwabistej struktury. Pantenol i Biotyna zawarta w składzie głęboko nawilża i regeneruje, zapewniając gładkość i połysk włosom. Dyscyplinuje, ułatwia rozczesywanie i modelowanie oraz wygładza łuski aby uzyskać efekt idealnie wygładzonych, miękkich i lśniących włosów.

LISS CARE - to kompleksowa linia do pielęgnacji włosów prostych, nieefektywnych w stylizacji. Kosmetyki wygładzają łodygę włosa dla efektu jedwabistej struktury.


Marta Robak laureatka wielu prestiżowych konkursów w Polsce i na świecie. Mistrzyni Świata i trzykrotna Mistrzyni Europy we Fryzjerstwie Artystycznym. Ambasador i Dyrektor Artystyczny Kaaral Polska. Szkoleniowiec z zakresu nowoczesnego fryzjerstwa i kreowania trendów. Członek międzynarodowej grupy artystycznej Kaaral. Zapraszana jest na seminaria i pokazy na całym świecie. Nagrodzona tytułem Międzynarodowego Stylisty roku w Mirror Awards - Canada. Autorka wielu kolekcji fryzur publikowanych w czasopismach modowych oraz na pokazach mody. Odznaczona złotym i platynowym medalem im. Jana Kilińskiego za wybitne zasługi dla Rzemiosła Polskiego.

 


 


Komentarze

Keune Jott
Davines
ab Goldwell
ab Moroccanoil
Artego NASZ
MilaPro

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur