Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Marta Robak - Zostań liderem, wykorzystując najnowsze trendy mody fryzjerskiej w swoim salonie

data publikacji  2022-01-18  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Moda ma wiele obliczy i dla każdego będzie inna w odbiorze. Może być ona środkiem wyrazu artystycznego lub sposobem na podkreślenie własnej osobowości. Moda to styl życia…  Tak jak dobieramy strój do sylwetki, typu kolorystycznego, czy charakteru, tak samo postępujemy z włosami. Zatem jaką fryzurę dopasować w tym sezonie?

Trendy to szybko zmieniający się gust i estetyka w kulturze, cywilizacji i stylu życia. Zanim coś stanie się bardzo modne, już tak naprawdę jest passe – na tym polega urok tropienia tendencji modowych. Szczególnie w naszych czasach, zmiany te mają duże znaczenie, gdyż moda jest bardzo liberalna i stale ewoluuje. W zawodzie fryzjera śledzenie i wykorzystanie najnowszych trendów jest niezbędne do kreatywnej pracy oraz ciągłego rozwoju. Jak szybko i dynamicznie rozwija się moda, tak samo trendy we fryzjerstwie; muszą dotrzymać kroku w szukaniu nowoczesnych tendencji w strzyżeniach, koloryzacjach a szczególnie w stylizacjach fryzur. Dlatego tak ważne w tym temacie jest zrozumienie schematu powstawania trendów i bieżące wprowadzanie ich do salonów.

Historia mody ciągle zatacza koło i czerpie inspiracje, nie tylko z przeszłości. Zanim powstaną nowe kolekcje fryzur czy kreacji, niezbędna jest wena, która jest niczym powiew świeżego powietrza dla artysty. Pomysłodawcy trendów w modzie stale poszukują nowych idei. Czerpią je z najczęściej z fauny i flory, architektury, historii sztuki, orientalnych podróży, czy popkultury.


Pomysłodawcy trendów w modzie stale poszukują nowych idei. Czerpią je z najczęściej z fauny i flory, architektury, historii sztuki, orientalnych podróży, czy popkultury.

Każdy projektant fryzur, co sezon, proponuje jakąś wizję trendów, mieszankę stylów i indywidualnego spojrzenia. Tak powstaje kolekcja – zbiór opowiadań o kobiecie, świecie i autorze. Każda pasjonatka mody musi odnaleźć autorów, którzy patrzą na świat podobnie do niej i dopasować do siebie jego wizję…

Choć świat kreowany przez wizjonerów pokazów haute couture nieustannie pędzi – ma też swoje niezmienne zasady. Kalendarz projektantów i stylistów fryzur podzielony jest na dwie odrębne części. Sezon wiosna/lato oraz jesień/zima. Nowe trendy na stylizacje są ze sobą ściśle powiązane. Wizerunek kobiety musi być spójny, podkreślający jej styl, dlatego ważna jest współpraca między kreatorami mody, stylistami fryzur i makijażystami przy tworzeniu nowych propozycji.

Moda jest nieodłącznym elementem w pracy fryzjera, dlatego trzeba nauczyć się ją czytać i interpretować. Na każdy nowy sezon opracowuje się kilka wiodących linii strzyżeń, stylizacji i koloryzacji włosów. Dzięki temu mamy szeroki wachlarz propozycji, z których możemy zaczerpnąć pomysły.

Spojrzenie na trendy w taki sposób, aby dostosować je do potrzeb i oczekiwań naszych klientów, szeroko otwiera drzwi do stania się liderem i ekspertem w tej dziedzinie. W zawodzie fryzjera trzeba nauczyć się patrzeć na klientkę globalnie. Nie tylko poprzez pryzmat fryzury dopasowanej do kształtu jej twarzy, ale właśnie przez umiejętne wplecenie tendencji modowych do życia.

Ważne, aby trzymać tak zwaną rękę na pulsie i podążać za wskazówkami uznanych stylistów i projektantów mody. Jednak warto także tworzyć własne kreacje, aby czerpać satysfakcję z pracy oraz pobudzać swoją kreatywność. W śledzeniu trendów dużym wsparciem dla fryzjera są branżowe szkolenia oraz czasopisma o tej tematyce. Świetnym źródłem są też platformy internetowe, gdzie na bieżąco są dostępne nowe informacje. W tym sezonie poczujemy powiew świeżości, wiele nowych faktur w strukturach włosów i lekkości w linach strzyżenia. Najmodniejsze kolory na włosach są bardzo żywe. Nawiązują one do odcieni ziemi, od mocno nasyconych czekoladowo-bordowych tonacji do rudości i złotych blondów, co z pewnością wpłynie na piękne metamorfozy w wizerunku naszych klientek. 


Marta Robak laureatka wielu prestiżowych konkursów w Polsce i na świecie. Mistrzyni Świata i trzykrotna Mistrzyni Europy we Fryzjerstwie Artystycznym. Ambasador i Dyrektor Artystyczny Kaaral Polska. Szkoleniowiec z zakresu nowoczesnego fryzjerstwa i kreowania trendów. Członek międzynarodowej grupy artystycznej Kaaral. Zapraszana jest na seminaria i pokazy na całym świecie. Nagrodzona tytułem Międzynarodowego Stylisty roku w Mirror Awards - Canada. Autorka wielu kolekcji fryzur publikowanych w czasopismach modowych oraz na pokazach mody. Odznaczona złotym i platynowym medalem im. Jana Kilińskiego za wybitne zasługi dla Rzemiosła Polskiego.

 


 


Komentarze

ALTERNATIVE HAIR SHOW 2024
Artego NASZ
MilaPro VividColors
ab Moroccanoil
ab Goldwell
b AdrionTrade

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur