Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

BE ECO. Diagnoza włosowych problemów

data publikacji  2021-06-29  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Dobór kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów to bardzo indywidualna sprawa. Aby dobrze je dopasować, należy zrozumieć, czego włosy potrzebują. 

Prawidłową diagnozę i dostosowanie odpowiednich produktów do typu włosa ułatwia marka Mila Pro. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyła gotowe rozwiązania różnych włosowych problemów. W świadomej pielęgnacji włosów, najistotniejszą kwestią jest zachowanie balansu pomiędzy proteinami, emolientami i humektantami.

 Należy pamiętać o uzupełnianiu ich niedoborów, ale również dbać o to, aby składników z poszczególnych grup, nie pojawiło się w codziennej pielęgnacji zbyt dużo, gdyż osiągniemy wówczas efekt odwrotny do zamierzonego. Stosowanie produktów BE ECO pomaga w osiągnieciu równowagi PEH, dzięki idealnie skomponowanym recepturom. Wystarczy zdefiniować problemy swoich i działać!

PROBLEM

Niskoporowatość
Włosy niskoporowate to takie, w których łuski ściśle do siebie przylegają, dzięki czemu są gładkie, nie elektryzują się i nie puszą. Dlaczego więc niskoprowatość traktujemy jako problem? Otóż włosy o tym typie bardzo łatwo jest obciążyć, przez co stają się oklapnięte i brakuje im naturalnej objętości. Z włosów niskoporowatych ciężko usunąć jest zanieczyszczenia, przez co mogą szybciej przetłuszczać się i wyglądać nieświeżo. Pielęgnacja włosów o niskiej porowatości powinna być nastawiona na delikatne oczyszczanie i nieobciążające nawilżanie humektantami.

Strączkowanie
Problem strączkowania charakteryzuje się przede wszystkim zbijaniem się włosów, tworząc oddzielone od siebie pasma, przypominające strączki. Kosmyki wyglądają wówczas nieestetycznie, są sklejone i nawet tuż po myciu mogą wyglądać na przetłuszczone. Częstą przyczyną strączkowania jest obciążenie włosów nieodpowiednimi kosmetykami do pielęgnacji, zawierającymi silikony. Należy więc używać produktów, pozbawionych tych substancji. Strączkowanie to sygnał, że włosy chwilowo mają dość emolientów i czekają na dostarczenie protein.

Przetłuszczanie
Przetłuszczanie się włosów jest efektem produkcji nadmiernej ilości sebum. Substancja ta, wydzielana przez gruczoły łojowe, jest niezwykle ważna w utrzymaniu miękkości skóry i zabezpiecza przed przesuszeniem, a także uszkodzeniami włosów i skóry głowy. Jednak w momencie, gdy sebum wydzielane jest nadmiernie, sprawia to, że włosy świecą się, są tłuste, obciążone i wyglądają nieestetycznie, a to skutkuje potrzebą codziennego mycia. W tej sytuacji należy zrezygnować z bardzo bogatych w emolienty produktów. Nie oznacza to jednak, że musimy je całkowicie wykluczyć.

DIAGNOZA: Niedobór protein i humektantów Nadmiar emolientów.
ROZWIĄZANIE: proteinowo-humektantowa linia Pure Volume z serii BE ECO Oczyszczanie i Objętość.

proteinowo-humektantowa linia Pure Volume z serii BE ECO Oczyszczanie i Objętość.


PROBLEM

Szorstkość
Włosy o szorstkiej strukturze to włosy uszkodzone, wymagające regeneracji, pozbawione elastyczności. Wpływ na taki stan mają częste zabiegi chemiczne (farbowanie, rozjaśnianie), zbyt wysokie lub niskie temperatury oraz zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska. Włosy szorstkie są nieprzyjemne w dotyku, suche, często sztywne, łatwo się plączą i trudno je rozczesać. Potrzebują zdecydowanego wygładzenia, co zapewniają składniki z grupy emolientów.

Kołtunienie
To jeden z najczęściej spotykanych włosowych problemów. Spotykamy się z nim zwykle, gdy włosom brakuje elastyczności i mają szorstką strukturę. Wówczas zahaczają się o siebie i tworzą trudne do rozczesania kołtuny. Na plątanie się włosów bardzo często wpływa pogoda (zwłaszcza zimą) – suche powietrze, opady, zmiana temperatur. Niezależnie od tego, czy problem występuje na czubku głowy, na całej długości włosów, czy też pod spodem, jest to sygnał, że musimy dostarczyć im emolientów.

Puszenie
Najbardziej narażone na puszenie się są włosy zniszczone, matowe, wymagające regeneracji. Jedną z głównych przyczyn puszenia się włosów jest ich odwodnienie. Konsekwencją jest niezdrowy wygląd i brak połysku. Mogą pojawić się również problemy z układaniem włosów, gdyż kosmyki stają się wówczas bardzo niesforne, co utrudnia stylizację. Puszenie pojawia się najczęściej, podczas niesprzyjającej pogody - gdy powietrze jest wilgotne lub przy częstej zmianie temperatur. Najlepszym sposobem na zniwelowanie puszenia jest duża ilość emolientów.

DIAGNOZA: Niedobór emolientów. Nadmiar protein i humektantów.
ROZWIĄZANIE: emolientowa linia SOS Nutrition z serii BE ECO Regeneracja.

emolientowa linia SOS Nutrition z serii BE ECO Regeneracja.


PROBLEM

Suchość
Kiedy włosy są przesuszone, stają się nieprzyjemne w dotyku- chropowate
i przypominają siano. Brakuje im również połysku i sprężystości. Często łamią się, kruszą oraz elektryzują. Wszystko to jest efektem, nieodpowiedniego nawilżenia. Suchość włosów spowodowana może być również zbyt małą produkcją sebum. Wówczas skóra głowy staje się przesuszona, napięta i przestaje chronić trzon włosa przed utratą wilgoci. W odzyskaniu włosom suchym zdrowego wyglądu pomogą humektanty.

Brak połysku
Przyczyn braku połysku może być wiele - przesuszenie, osłabienie lub uszkodzenie włosów, zła pielęgnacja. Włosy wyglądają wtedy na niezdrowie i brak im sprężystości. Podobnie, jak w przypadku problemu z suchością, brakuje im nawilżenia, przez co tracą swój blask i witalność. Oznacza to, że potrzebują substancji nawilżających włosy od wewnątrz i na zewnątrz – czyli humektantów i emolientów.

DIAGNOZA: Niedobór humektantów i emolientów. Nadmiar protein.
ROZWIĄZANIE: humektantowo - emolientowa linia Water Shine z serii BE ECO Nawilżenie.

humektantowo - emolientowa linia Water Shine z serii BE ECO Nawilżenie.

Okazuje się, że dobra diagnoza bardzo ułatwia życie nasze i naszych włosów. Gdy wiemy jakich produktów użyć, aby równowagę PEH zachować, realnie wpływamy na ich kondycję. Dzięki świadomej i regularnej pielęgnacji, efekty będą szybko widoczne, ale nadal należy pamiętać o stałej obserwacja włosów, dzięki której szybko zauważymy niedobór lub nadmiar protein, emolientów i humektantów. Mając wiedzę o PEH mamy szansę zareagować i szybko zniwelować konkretny problem.
 


 


Komentarze

Artego NASZ
b AdrionTrade
MilaPro
Davines
MilaPro VividColors
Montibello

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur