Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Ekologiczne opakowania BE ECO

data publikacji  2021-05-07  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

XXI wiek to wiek rozwiązań przyszłości i rozwijającej się świadomości o miejscu, w którym żyjemy. Powoli zaczynamy zdawać sobie sprawę z faktu, że nie ma „planety B” i że należy dbać o nasze naturalne środowisko. 

Marka Mila Pro doskonale o tym wie, a wyrazem jej troski o naszą planetę było nie tylko stworzenie ekologicznych kosmetyków BE ECO, ale również zamknięcie ich w eko opakowaniach, które są elementem układanki zwanej zrównoważoną przyszłością.

Opakowania i etykiety zaprojektowane dla produktów BE ECO są kolejnym krokiem we właściwym kierunku. Budując ekologiczną linię kosmetyków, nie poszliśmy na skróty i zdecydowaliśmy, że będą one w opakowaniach przyjaznych środowisku. Zmiany klimatyczne już zachodzą, ale my, dzięki takim decyzjom i zaangażowaniu w walkę o środowisko, możemy świadomie wpływać na naszą przyszłość - mówi Karolina Kawczyńska Brand Manager marki Mila Pro

Zmniejszamy ślad węglowy

Opakowania kosmetyków BE ECO wykonane zostały z materiału pochodzenia roślinnego - trzciny cukrowej z Brazylii, która jest surowcem odnawialnym.

OPAKOWANIA Z TRZCINY CUKROWEJ

Materiał zwany jest bioplatistikiem lub Zielonym Polietynelem i jest doskonałą alternatywą dla standardowego polietylenu, który wytwarzany jest z surowców kopalnych. Wszechstronność zastosowań czyni go bezpośrednim zamiennikiem w łańcuchu produkcji tworzyw sztucznych.

BIOPLASTIC sprzyja redukcji emisji gazów cieplarnianych i jest w 100% recyklingowalny

BIOPLASTIC sprzyja redukcji emisji gazów cieplarnianych i jest w 100% recyklingowalny

Wykorzystanie takich opakowań ma ogromny wpływ na środowisko. Oprócz ograniczenia eksploatacji zasobów ropy naftowej, sprzyja redukcji emisji CO2, a tym samym pomaga w walce ze zmianami klimatu. Opakowania BE ECO nadają się do recyklingu, który możliwy jest przy zastosowaniu standardowych metod.

Dbamy o zrównoważony rozwój

Marka Mila Pro zadbała również o w pełni ekologiczne etykiety i postawiła na totalną innowację w tym w tej kwestii, wykorzystując folię FOREST FILM. Jest to folia, która stworzona została z odpadu drzewnego - resztek powstających przy produkcji masy papierniczej – a więc z 100% odnawialnych surowców drewnopochodnych. Tak jak w przypadku opakowań - zastępujemy materiały oparte na paliwach kopalnych, materiałami odnawialnymi, pochodzącymi z obszarów zarządzanych w zrównoważony sposób.

Etykiety Forest Film są kolejnym elementem, który sprawia, że realnie wpływamy na los środowiska. Podobnie jak bioplastik, folia ta nadaje się do recyklingu oraz wpływa na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.

ETYKIETY Z SUROWCÓW DREWNOPOCHODNYCH

Eko produkty „ubrane” w eko opakowania to dowód na zaangażowanie się marki Mila Pro w wielką sprawę- przywrócenie równowagi, zaburzonej produkcją nadmiernej ilości odpadów przez człowieka. Wierzymy, że świadomość i wiedza na temat ekologicznych rozwiązań, będzie co raz większa i wiele osób zrozumie, że to MY WSZYSCY jesteśmy współodpowiedzialni za naszą planetę i za to, jak będzie się na niej żyło przyszłym pokoleniom.

 


 


Komentarze

ADJ Trading - JuliArt nasz
Montibello
Davines
AAAa Targi LOOK
Artego NASZ
Kaaral manniskan

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur