Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Agnieszka Węgrzyn - minimalizm, ekstrawagancja w koloryzacji, strzyżeniach i stylizacji włosów.

data publikacji  2019-01-10  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Trendy zmieniają się dynamicznie. To dobrze, bo nie ma miejsca na marazm. Warto jednak odpocząć od przepychu, nagromadzenia form i kształtów. Idealnym rozwiązaniem jest ponadczasowy minimalizm, który w tym sezonie odgrywa główną rolę. 

Zwracamy uwagę na wysublimowaną prostotę. Minimalizm przecież to nie tylko czarno-biała przejrzystość. To niebanalność, odejście od przejaskrawienia. Jest to dążenie do wyeksponowania esencji - tego, co najważniejsze - przy użyciu ograniczonych środków wyrazu.

Podstawą do tworzenia takich kreacji są zdrowe włosy. Dlatego musimy zadbać o ich dobrą kondycję, zapewnić odpowiednią pielęgnację. Minimalistyczne fryzury wymagają perfekcji w strzyżeniu, koloryzacji oraz stylizacji.

Czym inspirują nas najwięksi projektanci modowi? Wśród stylizacji na wybiegach nie mogło zabraknąć klasycznej wersji boba w wygładzonej formie, zazwyczaj w ciemnych tonacjach. Mogliśmy też obserwować strzyżenia nieco futurystyczne, zgeometryzowane: włosy sięgające uszu z perfekcyjnie równą, krótką grzywką. Najważniejszym trendem okazuje się gładki kucyk, związany nisko bez widocznej gumki.

Równie modne są gładkie, proste włosy, z wyraźnie zaznaczonym przedziałkiem. Profesjonalny lakier marki LecherSPRAY&GO pozwoli Ci zdefiniować kształt takich fryzur, bez ich zbędnego obciążenia. Obie fryzury sprawdzą się zarówno w codziennych stylizacjach, jak i podczas większych wyjść. Ich minimalistyczna prostota nadaje im niewymuszona klasę i uniwersalny charakter. Czy znajdziemy coś dla zwolenniczek upięć? Modelki czołowych domów mody prezentowały gładkie, lśniące, nisko umiejscowione koki.

Alternatywą dla nich jest ciasny kok a’la balerina, upinany wyżej na głowie. Oba warianty muszą wyglądać naturalnie. Aby nadać im mocne utrwalenie, a jednocześnie uniknąć efektu sztuczności można sięgnąć po lakier SPRAY&GONO GAS. W tym sezonie odnajdujemy minimalizm nie tylko w geometrycznych kształtach, idealnie wygładzonych pasmach. Idąc śladem światowej sławy stylistów, nie bójmy się naturalności. Fryzury z luźno rozpuszczonymi włosami, które eksponują ich naturalny kształt – lekko pofalowane przy twarzy idealnie pasują do zimowych stylizacji: wełnianych płaszczy i ciepłych swetrów. Charakterystyczna będzie też grzywka – prosta, odchylona na boki. W przypadku tego typu lekkich stylizacji warto delikatnie zwiększyć objętość włosów przy użyciu pianki, np. PUSH UP&GO marki Lecher.

W koloryzacji skłaniamy się ku barwom mocno zbliżonym do naturalnych. Szeroka gama odcieni. Geneza pozwoli nam na uzyskanie wszystkich pożądanych kolorów. Wybierajmy ciepłe blondy, gorzką czekoladę oraz całą gamę subtelnych, jasnych oraz średnich brązów, które odrobinę ocieplają tradycyjną surową odsłonę minimalizmu.

A co z tymi, którzy potrzebują mocniejszych akcentów? Czy znajdą coś dla siebie w tym sezonie? Oczywiście, mamy wiele propozycji z nutą ekstrawagancji. Stylizacje i koloryzacje, dzięki którym można wyrazić siebie, podkreślić swoją indywidualność. Strzyżenie w stylu pixie z wydłużoną grzywką pozwala na rozmaite eksperymenty i kreacje. W stylizacji dominujący będzie wet look, z włosami zaczesanymi do tyłu, bez trudu stworzony przy użyciu VIA STRONG GEL. Do bardziej odważnych może przemówić pomysł usztywnionych pasm z matowym wykończeniem VIA MAT WAX.

Jeśli chcielibyście zaszaleć z kolorem, też warto zainspirować się światem mody. W tym sezonie stawiamy na zielenie - szmaragd i oliwkę, głęboki odcień indygo lub ciemny granat, orientalne odcienie żółci i makową czerwień. Ekstremalnym rozwiązaniem jest wybór promowanego przez stylistów shocking pink – bardzo intensywnego odcieniu różu. Przed nami wyjątkowy sezon, obfitujący w nietuzinkowe rozwiązania, nie bójmy się po nie sięgać!


Agnieszka Węgrzyn. Stylistka, wybitny ekspert oraz specjalistka w prowadzeniu pokazów i szkoleń. Właścicielka prestiżowego salonu. Od pięciu lat wykłada w szkole fryzjerskiej. Jednak największą radość czerpie z możliwości dzielenia się wiedzą, zarówno teoretyczną, jak i praktyczną na temat marki Lecher, z którą związana jest na stałe.  

 


 


Komentarze

Davines
tunein
HT Baner
Kemon
Rica Polska
Montibello

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur