Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

SALON INTERNATIONAL 2018. WYDARZENIE W SAMYM SERCU PROFESJONALNEGO FRYZJERSTWA.

data publikacji  2018-11-30  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

W październikowy weekend 13-15 października Salon International powitał ponad 40 tysięcy gości z branży w londyńskiej Hali ExCel, aby wspólnie celebrować to co najlepsze w światowym fryzjerstwie, innowacji, kreatywności i edukacji. 

Trzydniowy event przyniósł coś dla każdego uczestnika – od nowoczesnych rozwiązań w sprzedaży detalicznej z setkami oferowanych marek do wspaniałych występów na scenie w wykonaniu największych nazwisk z branży fryzjerskiej. Odwiedzający otrzymali mnóstwo możliwości edukacji, sposobności rozwoju biznesu i nawiązywania kontaktów a wszystko w atmosferze nieograniczonej inspiracji płynącej z pokazów fryzjerskich oraz słynnej Galerii HJ’s British Hairdressing Awards Gallery sponsorowanej przez firmę Schwarzkopf Professional.

Na scenie odbyło się dziewięć głęboko inspirujących pokazów Salon Live, każdy z nich niosąc widzom wiedzę i rozeznanie w świecie artystów sceny. Zaprezentowali się: Akademia Sassoon, Trevor Sorbie, TONI&GUY, RUSH, Patrick Cameron, BaByliss PRO, Guy Tang i Schwarzkopf Professional a niezwykle popularna grupa Mahogany przygotowała kameralne seminarium edukacyjne. Każdy z pokazów w swych kreacjach scenicznych przedstawiał topowe trendy i techniki branży fryzjerskiej.

Pokazy Salon Live:

Patric Cameron
Patric zaprezentował swoją kolekcję w niedzielę, w dniu tradycyjnie dedykowanym studentom i praktykantom sztuki fryzjerskiej. Ta decyzja, jak powiedział, była podyktowana pragnieniem przekazania swego dziedzictwa nowej generacji. „Musicie być szczodrzy co do swej wiedzy”, wyjaśnił, „moje techniki są po to, by uczynić wasze życie łatwiejszym przy pomocy prostych, ale bardzo ważnych kroków”.

Jego show zatytułowany „Dziedzictwo” celebrował 25 lecie pokazów kolekcji i przedstawił nowe pomysły na wytworne kreacje, bogate w upięcia i loki. Zainspirowane szaleństwem Instagramu upięcia Patryka prezentują fryzjerom techniczną różnorodność tak, by mogli stale ekscytować swych klientów, np. panie w gorsetach powiewające lokami czy liczne koki. Przedstawione fryzury były idealne jako fryzury ślubne czy wieczorowe, w różnych wariantach odpowiednie dla każdego fryzjera i każdego klienta.

Sasson Academy
Międzynarodowy Dyrektor Kreatywny, Mark Hayes, zaprosił zgromadzoną publiczność do „świata Sassoon” w najnowszym pokazie firmy, przedstawiającym lśniącą lustrzaną kulę, ścieżkę dźwiękową nowojorskiej dyskoteki, modelki i modeli na rolkach obrazujące silne wpływy postaci słynnego Studia 54 i prac ilustratora Antonio Lopeza.

Międzynarodowy Zespół Artystyczny zaprezentował strzyżenia i koloryzacje ukazując równolegle pracę salonową i edukacyjną, dając doskonały podgląd w różne wariacje każdego stylu i w każdej palecie kolorów. Nowe style i techniki zawierały najnowszą interpretację techniki Sassoon „veil” (użycie stopniowania koloru z najjaśniejszymi odcieniami na czubku głowy), nowe sposoby koloryzacji i upięć wg. klasycznego Sassoon „coupe sauvage”. Prezentowane style były inspirowane fryzurami disco, plastyczne i bardzo zmysłowe do noszenia na każdą okazję (Academy Collection) oraz lśniące kolorami (UltraViolet Salon Collection).

TONI&GUY
Scena Główna TONY&GUY oddawała poruszający hołd ostatniemu fundatorowi branży i Dyrektorowi Generalnemu Tony Mascolo. W grudniu przypadła smutna rocznica pożegnania z nim i ikona fryzjerstwa gościła w sercu wydarzenia, w którym uczestniczyło 3400 przyjaciół rodziny salonu TONI&GUY.

Pokaz otworzył poruszający hołd złożony Tony’emu przez jego żonę Paulinę, córkę Saszę Mascolo-Tarbuck i synów Christiana i Pierra. W hołdzie dla niezwykłego twórcy odtworzony został film - niezwykle wzruszające przesłanie, przygotowany przez przyjaciół i wszystkich bliskich artysty.

Show przedstawił fascynujący wybór fryzur, z najnowszą kolekcją Legacy, powracającą do dziedzictwa branży i największych hitów z codziennymi, krótkimi fryzurkami, warstwowymi blond bobami i nowoczesną trwałą. Kolekcja Label.m, z tłem muzycznym artysty Not3s, prezentowała kreacje z pokazów London Fashion Week. Wspaniały finał Avant-garde zaprezentował niezwykle bogate i ozdobne fryzury na tle wzruszającego przedstawienia w wykonaniu artystów wybitnego chóru.

BaByliss PRO
Dzięki social media fryzjerstwo nigdy nie było bardziej otwarte – lecz w jaki sposób przenieść fryzury z wybiegów dla potrzeb swoich klientów? Tym zagadnieniem zajął się Syd Hayes w sesji Salon show. Show zaprezentował fryzury z wybiegów, typowe dla każdego początkującego stylisty ale dzięki modyfikacjom w wykonaniu Syd’a dopracowane z myślą o fryzurze codziennej.

Fryzury ślubne, kucyki i bogate koafiury, wszystkie przedstawione w wersji subtelnej i codziennej oraz wersji ekstremalnej, aby ukazać ich wszechstronność. Syd pokazał również, jak używał nietrwałej koloryzacji w pracach na wybieg aby stworzyć wyróżniający się styl i zdradził jak te same pomysły mogą być użyte w innowacyjnych technikach salonowych.

Trevor Sorbie
Tegoroczny pokaz Trevora Sorbie obiecywał „coś dla każdego” – jak zapewniał osobiście Trevor otwierając kolekcję. Jego wizję - kolekcję „Variation on a Theme” zaprezentował na scenie Tom Connell, Międzynarodowy Dyrektor Kreatywny. Ta inspirująca praca połączyła dwa klasyczne looki z zaskakującym rezultatem – na scenie zademonstrowane zostały włosy związane w koński ogon oraz fryzura z falami i krótko ostrzyżonym przodem.

Następna na scenie, Creative Stylist Caroline, zaprezentowała pracę awangardową tworząc upięcia w formie kwiatów obsypanych złotym pyłem. Kreatywne strzyżenia, zainspirowane wizją chmur, deszczu i burzy zaprezentowali Ryan Forsyth i James Bacon a awangardowe artystki Tiziana di Marcelli i Mai Ha przedstawiły kolekcję z finału Fryzjer Roku Avant Garde, pełną odcieni czerwieni i nowoczesnych tekstur. Pokaz zamykał Ben Bradley z niezwykłą fryzurą w formie kolorowej czapeczki.

Guy Tang
Super-kolorysta Guy Tang wystartował z kolekcją Mydentity. Ideą tej kolekcji kolorów jest wskazać fryzjerom produkty, które są naprawdę skuteczne i zapewniają salonom gwarancję pięknego rezultatu, który klient może otrzymać podczas jednego zabiegu. Guy przedstawił ducha swych największych kolorystycznych hitów: przydymioną szarość, różane złoto, pastelowy lila oraz odcienie różu. Zademonstrował w jaki sposób jego techniki i produkty można użyć dla osiągnięcia niezwykłej różnorodności form i stylów.

Schwarzkopf Professional
Zespół Schwarzkopf Professional przedstawił coś dla każdego widza w pokazie fryzjerów i ambasadorów marki z całego świata. Hooker & Young otworzył show pokazem pt. Englisn Eccentrics – celebracją brytyjskiego stylu z największymi momentami pop kultury ostatnich 50 lat – od nowego romantyzmu do nowoczesnego punk.

Zespół X-Presion zachwycił widownię oszałamiającymi kolorami tworzącymi na włosach wariacje szkockiej kraty. Ambasadrzy BlondMe podzielili się swoją wizją blondów z niezwykła dynamika odcieni. Pokaz zamykali Tyler Jonston i Lesley Jennison kolekcją Essential Looks ukazującą trzy kluczowe trendy: Global Tribe, Lucid Nocturnes i New Formal.

Salon International powróci do londyńskiego Excel w dniach 5-7 października 2019 r. Więcej szczegółów na stronie www.salonshow.co.uk.  

 


 


Komentarze

Davines
HairToxx
Paul Mitchell
Pravana
Artego NASZ
aa Goldwell

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur