Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Marta Robak - czego potrzebują twoje włosy po upalnych wakacjach?

data publikacji  2018-10-08  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

 Wakacje to czas, kiedy włosy narażone są na bezlitosne działanie promieni słonecznych, słonej i chlorowanej wody oraz wiatru. Letni czas powoduje szybkie uwrażliwienie oraz przesuszenie, przez co źródło witalności włosów może ulec uszkodzeniu.

 Przy długiej ekspozycji na słońcu ich łuski rozchylają się, co powoduje odsłonięcie ich kory i łatwiejszy dostęp szkodliwych promieni UV. To z kolei prowadzi do trudno odwracalnych zniszczeń, w wyniku których włosy stają się bardzo porowate i tracą naturalną sprężystość. Dlatego tak ważne jest, aby stosować kompleksową ochronę przed promieniowaniem w postaci filtrów. Takie kosmetyki należy stosować po każdej kąpieli w morzu czy basenie, jeśli przebywamy na wakacjach.

Jest to bardzo ważne, aby pielęgnacja włosów po letnich upałach była łatwiejsza i bardziej skuteczna. Jednak, co należy zrobić aby pomóc uszkodzonym i przesuszonym włosom, jeśli w odpowiednim czasie nie udało się zadbać o ich odpowiednią ochronę?

GŁĘBOKIE NAWILŻANIE

Podstawowym zabiegiem jest głębokie nawilżenie i natłuszczenie włosów, poprzez profesjonalne maski głęboko nawilżające. Przy wprowadzaniu aktywnych substancji odżywczych w głębokie partie włosa pomoże zaawansowane technologicznie żelazko, wytwarzające ultradźwięki z wiązką podczerwieni. Żelazko nie wytwarza temperatury, co działa pozytywnie na strukturę włosów. Podnosi poziom absorpcji odżywczych składników, który wzrasta o 40-60%.

Dzieje się tak, gdyż ultradźwięki rozbijają strukturę płynną kosmetyku na mikro cząsteczki, które poprzez swój rozmiar wnikają łatwiej i głębiej we włosy. Taki system odbudowy szczególnie polecany jest dla produktów zawierających keratynę i daje bardzo szybkie rezultaty w poprawie kondycji włosa. COLOR NOURISHING DOPPIO ELIXIR, regenerujący dwuskładnikowy zabieg z linii Maraes, wykonywany w renomowanych salonach fryzjerskich marki Kaaral, który polecany jest do zabiegu z użyciem ultradźwięków z wiązką podczerwieni. Dzięki swojej formule posiada w składzie kreatynę, olejek monoi oraz proteiny jedwabiu. Dwufazowy eliksir po połączeniu posiada kremową konsystencję, która bardzo szybko wchłania się w uszkodzoną strukturę włosów. Po zabiegu włosy przechodzą ultra nawilżenie są mocniejsze i pełne połysku.

ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA

Odpowiednia regeneracja włosów to dobranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Ważny jest odpowiedni skład jak i stężenie zawartych w nich substancji odżywczych.

Marka Kaaral oferuje innowacyjny pakiet produktów Maraes, których podstawowym składnikiem jest olejek Monoi. Posiadaja on certyfikat organiczności Monoi de Tahiti Certified Organic, który zapewnia włosom głębokie i długotrwałe nawilżanie.

Sam Olejek Monoi wywodzi się z wyspy Tahiti, jest obecnie największym odkryciem, dzięki swoim doskonałym właściwościom. Olejek MONOI stanowi połączenie dwóch naturalnych składników: ekstraktu z kwiatów Gardenii tahitańskiej, klejnotu tej wyspy o egzotycznym zapachu oraz tłoczonego na zimno olejku kokosowego. Codzienna pielęgnacja włosów osłabionych potrzebujących rewitalizacji i odbudowy to również odpowiedni szampon i maska do regeneracji. W linii kosmetyków Maraes odpowiedni będzie produkt COLOR NOURISHING SHAMPOO - szampon, który w składzie zawiera olejek Monoi oraz keratynę.

Po zastosowaniu szamponu włosy stają się mocniejsze i odżywione, z pełną ochroną koloru. COLOR NOURISHING MASK to doskonała maska dająca głębokie i intensywne odżywienie włosa o wyjątkowej sile naprawczej. W składzie zawiera olejek Monoi, keratynę oraz masło Karite. Włosy po zastosowaniu mają wyjątkowy blask i pełne nawilżenie. COLOR NOURISHING OLIUM jedyny i niepowtarzalny olejek odbudowujący włosy od wewnątrz. OLIUM zapobiega przerywaniu włókien kapilarnych włosów i rozdwajaniu się końcówek. Zawarte w produkcie komponenty pochodzenia naturalnego - olejek Monoi, ekstrakt z kwiatu lnu oraz filtry UVA i UVB, pozwalają nadać włosom niesamowitą sprężystość i połysk. Całe spektrum kosmetyków Maraes chroni włosy przed wolnymi rodnikami, dając pełną ochronę przed wpływem szkodliwych substancji z otoczenia.

STRZYŻENIE WŁOSÓW I STYLIZACJA

Włosy, które przez dłuższy czas mają kontakt z niszczącymi czynnikami, w końcu stają się suche, łamliwe i matowe, Wystarczy niewielkie skrócenie włosów aby nabrały objętości, a fryzura zyskała na estetyce. Stylizuj włosy tylko wtedy, gdy są odpowiednio nawilżone i natłuszczone dobierając odpowiednich kosmetyków do stylizacji włosów. W przeciwnym razie, efekt odwrotny może być do zamierzonego.


Marta Robak laureatka wielu prestiżowych konkursów w Polsce i na świecie. Mistrzyni Świata i trzykrotna Mistrzyni Europy we Fryzjerstwie Artystycznym. Ambasador i Dyrektor Artystyczny Kaaral Polska. Szkoleniowiec z zakresu nowoczesnego fryzjerstwa i kreowania trendów. Członek międzynarodowej grupy artystycznej Kaaral. Zapraszana jest na seminaria i pokazy na całym świecie. Nagrodzona tytułem Międzynarodowego Stylisty roku w Mirror Awards - Canada. Autorka wielu kolekcji fryzur publikowanych w czasopismach modowych oraz na pokazach mody. Odznaczona złotym i platynowym medalem im. Jana Kilińskiego za wybitne zasługi dla Rzemiosła Polskiego.

 


 


Komentarze

HT Baner
Targi LOOK 2019
Keune Jott
Nucleika Beautifull Story
Moroccanoil

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur