Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

ANGELO SEMINARA, Dyrektor Artystyczny Davines

data publikacji  2018-11-02  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Międzynarodowa gwiazda fryzjerstwa, laureat nagrody „British Hairdresser of the year” w latach 2007, 2010, 2012 i 2016. Swoją kreatywnością i pasją nieustannie inspiruje pracę fryzjerów na całym świecie, opiekuje się także fryzurami znanych osobistości.

Zdobył międzynarodową sławę dzięki swojej pracy za kulisami wybiegów w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie oraz Mediolanie, jak również poprzez współpracę ze stylistami haute couture takimi jak: Chanel, Hermes, Dolce&Gabbana i Vivienne Westwood. Był dyrektorem kreatywnym Akademii Trevor Sorbie.

Poszukując nowych, bardziej awangardowych stylów, Angelo Seminara czerpie inspirację głównie z natury. W jego dziełach tekstura i wykończenie współistnieją w symbiozie, osiągając unikalny, przemawiający do wyobraźni efekt, który zawsze ma na celu zaakcentowanie oryginalnej urody kobiety i jej włosów. Jego wyrafinowany styl, zamiłowanie do poszukiwań i badań, a także niezwykłe dążenie do doskonałości wspaniale współgrają z filozofią zrównoważonego piękna Davines.

Współpraca firmy i artysty doprowadziła do stworzenia przepięknych kolekcji, rewolucyjnych usług koloryzacji Imprinting i Flamboyage, a także Your Hair Assistant – zintegrowanego systemu kosmetyków, narzędzi, szkoleń i inspiracji, które mają jeden cel – podarować kobietom idealnie wymodelowane włosy.

W pracach Angelo Seminary można zauważyć pasję połączoną z mocno rozwiniętą kreatywnością. Potrafi wydobyć naturalne piękno włosów poprzez sugestywną stylizację. Jego unikalna metoda traktowania włosów w sposób zarezerwowany dla tkanin pozwala osiągać niezwykłe rezultaty oraz tworzyć coraz bardziej wyszukane fryzury.

Angelo Seminara interpretuje naszą wizję piękna i ukazuje ją w zaprojektowanych przez siebie fryzurach, wywierając wpływ na techniki i styl. To on jest autorem kolekcji Davines, bierze udział w międzynarodowych pokazach, jak również dzieli się swoim talentem i umiejętnościami podczas szkoleń i kursów.

Angelo Seminara przyjął zaproszenie i po raz pierwszy wystąpi na scenie w Polsce dla fryzjerów współpracujących z marką Davines. Pokaz stylisty będzie miał miejsce podczas eventu Davines Vibe Show z okazji 10-lecia istnienia Davines w Polsce, w Serocku 31 marca 2019. 

 


 


Komentarze

Targi HairForum
aa Targi LOOK 2019
Davines
Hairdreams
Montibello
Nucleika Beautifull Story

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur