Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

ANGELO SEMINARA, Dyrektor Artystyczny Davines

data publikacji  2018-11-02  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Międzynarodowa gwiazda fryzjerstwa, laureat nagrody „British Hairdresser of the year” w latach 2007, 2010, 2012 i 2016. Swoją kreatywnością i pasją nieustannie inspiruje pracę fryzjerów na całym świecie, opiekuje się także fryzurami znanych osobistości.

Zdobył międzynarodową sławę dzięki swojej pracy za kulisami wybiegów w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie oraz Mediolanie, jak również poprzez współpracę ze stylistami haute couture takimi jak: Chanel, Hermes, Dolce&Gabbana i Vivienne Westwood. Był dyrektorem kreatywnym Akademii Trevor Sorbie.

Poszukując nowych, bardziej awangardowych stylów, Angelo Seminara czerpie inspirację głównie z natury. W jego dziełach tekstura i wykończenie współistnieją w symbiozie, osiągając unikalny, przemawiający do wyobraźni efekt, który zawsze ma na celu zaakcentowanie oryginalnej urody kobiety i jej włosów. Jego wyrafinowany styl, zamiłowanie do poszukiwań i badań, a także niezwykłe dążenie do doskonałości wspaniale współgrają z filozofią zrównoważonego piękna Davines.

Współpraca firmy i artysty doprowadziła do stworzenia przepięknych kolekcji, rewolucyjnych usług koloryzacji Imprinting i Flamboyage, a także Your Hair Assistant – zintegrowanego systemu kosmetyków, narzędzi, szkoleń i inspiracji, które mają jeden cel – podarować kobietom idealnie wymodelowane włosy.

W pracach Angelo Seminary można zauważyć pasję połączoną z mocno rozwiniętą kreatywnością. Potrafi wydobyć naturalne piękno włosów poprzez sugestywną stylizację. Jego unikalna metoda traktowania włosów w sposób zarezerwowany dla tkanin pozwala osiągać niezwykłe rezultaty oraz tworzyć coraz bardziej wyszukane fryzury.

Angelo Seminara interpretuje naszą wizję piękna i ukazuje ją w zaprojektowanych przez siebie fryzurach, wywierając wpływ na techniki i styl. To on jest autorem kolekcji Davines, bierze udział w międzynarodowych pokazach, jak również dzieli się swoim talentem i umiejętnościami podczas szkoleń i kursów.

Angelo Seminara przyjął zaproszenie i po raz pierwszy wystąpi na scenie w Polsce dla fryzjerów współpracujących z marką Davines. Pokaz stylisty będzie miał miejsce podczas eventu Davines Vibe Show z okazji 10-lecia istnienia Davines w Polsce, w Serocku 31 marca 2019. 

 


 


Komentarze

berendowicz-kublin.pl
aa Targi LOOK 2019
b Wella Magma

Nucleika Beautifull Story
tunein

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur