Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Koloryzacja 2018 - ciepła rewolucja

data publikacji  2018-05-14  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Odcienie naturalnego złota, pastelowej miedzi, karminowa czerwień i szlachetny burgund to najpopularniejsze kolory w salonach fryzjerskich w tym roku. Skąd te zmiany i kto będzie czuć się w nich najlepiej?  

Zapytaliśmy o to Konrada Rotko - dyrektora katowickiego salonu Maniewski.


Do jakiego typu urody pasować będzie taka propozycja kolorystyczna? Czy Słowiankom dobrze będzie w tego typu odcieniach?

Ciepłe kolory sprawdzą się u kobiet o brzoskwiniowej karnacji i ciemnej tęczówce oka. Panie "piegowate" również mogą szaleć z tą tonacją bez obaw. Słowianki to ogromne szczęściary ten typ urody jest elastyczny i na wiele pozwala. Nawet jeżeli jesteśmy klasycznym przykładem typu chłodnego, nie musimy rezygnować z ciepłych akcentów czy słonecznie rozświetlonych długości. Ważne abyśmy pamiętali o pewnej niezmiennej proporcji. Typy chłodne powinny stawiać na zimną podstawę całej koloryzacji. To ona stanowi ramę dla twarzy. Ciepłe tony mogą pojawiać się na końcówkach czy poszczególnych panelach/fleszach. Dokładnie tak samo na nasze włosy działa słońce. Nie znam kobiety, która wyglądałaby niekorzystnie w jego blasku, a przecież działa w ciepłych barwach.

Mam wrażenie, że to trend dla odważnych kobiet, lubiących się wyróżniać. Czy pojedyncze elementy/akcenty kolorystyczne będą prezentować się równie dobrze?

Moda bierze się z wybiegu. Jeżeli duże Nazwisko Vogue'a lansuje modę na wszechobecny deseń "szkockiej kraty" czy "pepitki", wypuszczając sylwetkę modelki ubranej od stóp do głów w te wzory, to nie znaczy, że każdy z nas będzie się tak nosił, choć to ostatni krzyk mody. Najpewniej kupimy przykładowo spodnie w szkocką kratę czy beret w pepitkę i oczywiście założymy je w oddzielnych stylizacjach. Dokładnie tak samo wygląda to w przypadku koloryzacji. Wystarczą pojedyncze elektryzujące detale, aby ożywić fryzurę. Pamiętajmy o jednym - wyraźny kolor na włosach nie oznacza tandetnej awangardy. Ten typ koloryzacji można wykonać z ogromną klasą i wyczuciem.

Jak dbać o kolor, by nadal był intensywny?

Ciepłe kolory są wdzięczne i zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu niż te z tonacji ice&cold. Nie zmienia to jednak faktu, że też trzeba o nie odpowiednio dbać, np. dobierając szampon pozbawiony środków powierzchniowo czynnych tzw. SLS-ów, maskę uszczelniającą łuskę włosa i ochraniającą przed UVA i UVB, których działanie źle wpływa na intensywność odcieni. Świetnym pomysłem są również maski napigmentowane, które fryzjer dopasuje indywidualnie do potrzeb danej klientki.
 

 


 


Komentarze

Paul Mitchell
Artego NASZ
aab Moroccanoil
Davines
AAAa Targi LOOK
Keune Jott

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur