Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Maciej Wróblewski - Wiosenne koloryzacje i stylizacje fryzur

data publikacji  2018-05-11  komentarze  dodaj komentarz
Maciej Wróblewski - Wiosenne koloryzacje i stylizacje fryzur
zdjęcia hairtrendy

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu wszyscy z zaciekawieniem obserwujemy nadchodzące trendy, które przez najbliższe miesiące wyznaczać będą kierunek naszej pracy.  

Pierwsze ciepłe dni i promienie wiosennego słońca sprawią, że zarówno blondynki, jak i brunetki znowu zatęsknią za złotymi, ciepłymi refleksami na włosach. W Polsce jest to dosyć naturalna i oczywista tendencja związana z rytmem natury i zmianami pór roku.

Jeśli zaś chodzi o trendy światowe, to tutaj zaskakuje nas zmiana kursu w stronę wyrazistych kolorów, zwłaszcza w obszarze odcieni mahoniu, fioletu i rudości. Bardzo modny staje się wyrazisty bordowy kolor włosów, przypominający barwą czerwone wino.

Elegancji w tym przypadku dodaje blask i zdrowy wygląd włosa, który można uzyskać używając odpowiednich produktów do koloryzacji, np. tych z serii GOLD Professional Haircare, które wydobywają prawdziwą bogatą czerwień w każdym odcieniu. Niewątpliwie jest to wybór odważny, dlatego wszyscy są ciekawi, jak ten trend przyjmie się w naszym kraju.

Projektanci i styliści w tym roku mocno promują styl retro, co z pewnością będzie miało odzwierciedlenie w naszym świecie fryzjerskim. Z zainteresowaniem obserwuję stopniowy powrót krótkich asymetrycznych fryzur u kobiet. Wszystko wskazuje również na to, że popularne stają się grzywki. Zanim jednak wykonamy odważne cięcie, pamiętajmy, że trendy fryzjerskie to jedynie wskazówka i inspiracja dla stylisty, natomiast to, w czym nasza klientka będzie się czuła dobrze, zależy od jej typu kolorystycznego, rodzaju włosów, kształtu twarzy, sylwetki, a także typu osobowości. Na szkoleniach z zakresu cięcia w mojej Akademii Fryzjerskiej od podstaw uczę zasad personalizacji fryzury i koloryzacji, bo wiem, że większość stylistów ma z tym problem. Nasza praca, to nie tylko znajomość technik cięcia i obeznanie w aktualnych trendach, ale również - a może przede wszystkim - umiejętność poznania i zrealizowania potrzeb drugiej osoby, co niejednokrotnie prowadzi do zmiany całego wizerunku. Pamiętajcie o tym i wykonujcie swój zawód odpowiedzialnie!


Maciej Wróblewski. Absolwent Akademii Tony & Guy w Londynie. Wiele lat współpracował ze znaną włoską stylistką fryzur Ondiną Pozzatello. Jako pierwszy z Polaków został stylistą w zagranicznej grupie „artistic team” Ondiny Pozzatello i wraz z nią prezentował swoje umiejętności w Alternative Hair Show w Bolonii. Doceniony przez mistrzów z branży, czesał uczestniczki międzynarodowego Ellite Model Look. Tam też zasiadał w jury. Ponadto był bohaterem wielu fryzjerskich show: Canon, Unilever, Pantene ProV, Timotey, Zelmer, La Biostetique i wielu własnego autorstwa. Jest właścicielem salonów pod własną marką „Maciej Wroblewski Hair Studio”, w których stara się upiększać gwiazdy polskiego show-biznesu i nie tylko. Przez lata tworzył sesje i okładki czasopism takich jak Uroda, Viva, Gala, Playboy, CKM, Twój Styl, Pani, Cosmopolitan.
 

 


 


Komentarze

Kanel
a targi warszawa BeautyDays 2018 - Ptak Warsaw Expo
Alfaparf
Sensus


przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur