Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

PIĘKNO BEZ GRANIC - Międzynarodowe Targi Poznańskie Beauty Vision z udziałem osób z niepełnosprawnością

data publikacji  2017-06-08  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowych Targów Look Beauty Vision byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia.

Fundacja „Nigdy nie jest za późno” i Partnerzy, Fundacja im Dr Piotra Janaszka „Podaj dalej”, Folaroni Make Up Atelier Paris Poland, Atelier Ostaszewska, Gmina Tarnowo Podgórne, MTP oraz Kaaral Polska zorganizowały pierwszy w Polsce pokaz zatytułowany „Piękno bez granic” z udziałem osób z niepełnosprawnościami oraz towarzyszącej im młodzieży pełnosprawnej.

Spektakl rozpoczął film zrealizowany przez Kaaral Polska, do którego materiały przekazała Fundacja „Nigdy nie jest za późno” i Fundacja im Dr Piotra Janaszka „Podaj dalej”. Ten przepiękny obraz wprowadził wszystkich uczestników i obserwatorów pokazu w niezwykłą atmosferę i wyjątkowy nastrój. Jak mówi Maja Stępień-prezes Fundacji Nigdy nie jest za późno i pomysłodawczyni,, Piękna bez granic’’ celem programu było przełamywanie barier, stereotypów i niewiedzy, związanej z niepełnosprawnością bowiem prawdziwe piękno to stan umysłu i wrażliwości niezależny od stopnia sprawności.

Pokazano, że osoby z zespołem Downa zwane Motylami oraz niepełnosprawne ruchowo czyli Orły są częścią naszego społeczeństwa i tylko od nas zależy sposób ich akceptacji i integracji z pełnosprawnymi. Osoby te mają prawo czuć się i wyglądać pięknie, mieć swoje pasje i marzenia, kochać i być kochane. Większość z nich po raz pierwszy wystąpiła na wielkiej scenie, wyrażając swoje uczucia, lęki, niepewność, ale także ciepłą wdzięczność i zadowolenie z powierzonej im roli.

Organizatorzy imprezy kierują podziękowania do wszystkich, którzy swą pracą, zaangażowaniem i dobrą wolą przyczynili się do ich uśmiechu, pozwolili rozwijać skrzydła i sięgać po marzenia. Pomysłodawcy imprezy są wdzięczni organizatorom Targów, którzy oprócz ofiarowanego czasu i przestrzeni, specjalnie na tę imprezę przygotowali podjazdy dla wózków w całym obiekcie targowym.

Udział wybitnych fryzjerów marki Kaaral Polska: Mistrzyni Świata we fryzjerstwie artystycznym Marty Robak, Mistrza Świata- Błażeja Adamusa oraz doskonałej Magdaleny Grzesiak, podkreślił rangę imprezy. Niezwykłe makijaże wykonali Sylwia Jagielska, Grażyna Walczak, Monika Bączkowska i Ireneusz Folaron. Przepiękne stroje, o których marzyły dziewczyny uszyła Kama Ostaszewska z Atelier Ostaszewska. Wspaniałą choreografię przygotowała Ewa Sobiak-choreograf, pedagog i inspektor Polskiego Teatru Tańca, która w finale zatańczyła w duecie z Justyną Dudą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Podobnie jak wielokrotna mistrzyni Polski i Europy w tańcu towarzyskim Katarzyna Błoch występująca z pełnosprawnym partnerem Markiem Zaborowskim. Ich autorska rumba była przepiękna i zmysłowa. Imprezę poprowadził Maciej Narożny razem z Mają Stępień.Gmina Tarnowo Podgórne udzielała silnego wsparcia przy promocji tego wydarzenia. Serdeczne wyrazy uznania dla wspaniałych wolontariuszy. Janka Majchrzaka, Mario Jakuba Kilińskiego, Amadeusza Ferenc, Tomka Bylińskiego i Stefana Musielak. Młodych ludzi o wielkich sercach, którzy partnerowali na scenie Motylom tj. Marcie, Marcie, Agnieszce, Oli i Marysi. Jak również dla Darii Seydlewicz, Magdy Mocek, Patryka Nowak, Miłosza Winklera i Mateusza Mocek, którzy partnerowali Orłom tj. Marcie, Weronice, Joasi i Marcinowi. Serwis fotograficzny przygotował Piotr Piosik.

Szczególny podziw publiczności wzbudziły modelki i modele, Motyle: Marta, Marta, Agnieszka, Marysia, Ola oraz Orły: Asia, Marta, Weronika i Marcin, którzy wzięli udział w programie i w cudowny sposób pokazali nam całe swoje piękno,, Piękno bez Granic” Gratulacje dla organizatorów i wykonawców niezwykłego pokazu, nagrodzonego wielkimi brawami na stojąco całej zgromadzonej widowni.
 

 


 


Komentarze

Montibello
Artego NASZ
Pravana
ab Moroccanoil
Davines
Kaaral manniskan

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur