Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

PIĘKNO BEZ GRANIC - Międzynarodowe Targi Poznańskie Beauty Vision z udziałem osób z niepełnosprawnością

data publikacji  2017-06-08  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowych Targów Look Beauty Vision byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia.

Fundacja „Nigdy nie jest za późno” i Partnerzy, Fundacja im Dr Piotra Janaszka „Podaj dalej”, Folaroni Make Up Atelier Paris Poland, Atelier Ostaszewska, Gmina Tarnowo Podgórne, MTP oraz Kaaral Polska zorganizowały pierwszy w Polsce pokaz zatytułowany „Piękno bez granic” z udziałem osób z niepełnosprawnościami oraz towarzyszącej im młodzieży pełnosprawnej.

Spektakl rozpoczął film zrealizowany przez Kaaral Polska, do którego materiały przekazała Fundacja „Nigdy nie jest za późno” i Fundacja im Dr Piotra Janaszka „Podaj dalej”. Ten przepiękny obraz wprowadził wszystkich uczestników i obserwatorów pokazu w niezwykłą atmosferę i wyjątkowy nastrój. Jak mówi Maja Stępień-prezes Fundacji Nigdy nie jest za późno i pomysłodawczyni,, Piękna bez granic’’ celem programu było przełamywanie barier, stereotypów i niewiedzy, związanej z niepełnosprawnością bowiem prawdziwe piękno to stan umysłu i wrażliwości niezależny od stopnia sprawności.

Pokazano, że osoby z zespołem Downa zwane Motylami oraz niepełnosprawne ruchowo czyli Orły są częścią naszego społeczeństwa i tylko od nas zależy sposób ich akceptacji i integracji z pełnosprawnymi. Osoby te mają prawo czuć się i wyglądać pięknie, mieć swoje pasje i marzenia, kochać i być kochane. Większość z nich po raz pierwszy wystąpiła na wielkiej scenie, wyrażając swoje uczucia, lęki, niepewność, ale także ciepłą wdzięczność i zadowolenie z powierzonej im roli.

Organizatorzy imprezy kierują podziękowania do wszystkich, którzy swą pracą, zaangażowaniem i dobrą wolą przyczynili się do ich uśmiechu, pozwolili rozwijać skrzydła i sięgać po marzenia. Pomysłodawcy imprezy są wdzięczni organizatorom Targów, którzy oprócz ofiarowanego czasu i przestrzeni, specjalnie na tę imprezę przygotowali podjazdy dla wózków w całym obiekcie targowym.

Udział wybitnych fryzjerów marki Kaaral Polska: Mistrzyni Świata we fryzjerstwie artystycznym Marty Robak, Mistrza Świata- Błażeja Adamusa oraz doskonałej Magdaleny Grzesiak, podkreślił rangę imprezy. Niezwykłe makijaże wykonali Sylwia Jagielska, Grażyna Walczak, Monika Bączkowska i Ireneusz Folaron. Przepiękne stroje, o których marzyły dziewczyny uszyła Kama Ostaszewska z Atelier Ostaszewska. Wspaniałą choreografię przygotowała Ewa Sobiak-choreograf, pedagog i inspektor Polskiego Teatru Tańca, która w finale zatańczyła w duecie z Justyną Dudą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Podobnie jak wielokrotna mistrzyni Polski i Europy w tańcu towarzyskim Katarzyna Błoch występująca z pełnosprawnym partnerem Markiem Zaborowskim. Ich autorska rumba była przepiękna i zmysłowa. Imprezę poprowadził Maciej Narożny razem z Mają Stępień.Gmina Tarnowo Podgórne udzielała silnego wsparcia przy promocji tego wydarzenia. Serdeczne wyrazy uznania dla wspaniałych wolontariuszy. Janka Majchrzaka, Mario Jakuba Kilińskiego, Amadeusza Ferenc, Tomka Bylińskiego i Stefana Musielak. Młodych ludzi o wielkich sercach, którzy partnerowali na scenie Motylom tj. Marcie, Marcie, Agnieszce, Oli i Marysi. Jak również dla Darii Seydlewicz, Magdy Mocek, Patryka Nowak, Miłosza Winklera i Mateusza Mocek, którzy partnerowali Orłom tj. Marcie, Weronice, Joasi i Marcinowi. Serwis fotograficzny przygotował Piotr Piosik.

Szczególny podziw publiczności wzbudziły modelki i modele, Motyle: Marta, Marta, Agnieszka, Marysia, Ola oraz Orły: Asia, Marta, Weronika i Marcin, którzy wzięli udział w programie i w cudowny sposób pokazali nam całe swoje piękno,, Piękno bez Granic” Gratulacje dla organizatorów i wykonawców niezwykłego pokazu, nagrodzonego wielkimi brawami na stojąco całej zgromadzonej widowni.
 

 


 


Komentarze

Londyn - ALTERNATIVE HAIR SHOW 01
kaaral_maraes
Targi Uroda
Pivot
aa SALON INTERNATIONAL 2022
Artego NASZ

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur