Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Michał Myc - Stylizacje i koloryzacje fryzur ślubnych

data publikacji  2017-05-19  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Ekspert – Style i trendy. Znani kreatorzy i twórcy mody fryzjerskiej proponują. Michał Myc, od 8 lat instruktor - stylista Keune Haircosmetics. Fascynat mody, pasjonat dobrego stylu i oryginalnej osobowości.

Kreator fryzur, nieustannie poszukujący nowych pomysłów, otwarty na wszystko, co niebanalne i ciekawe. „Każdą wolną chwilę spędzam na poszukiwaniu ciekawych inspiracji do tworzenia fryzur, które w pełni odzwierciedlą indywidualny styl życia każdej klientki. Praca w Keune na stanowisku instruktora daje mi niesamowite zadowolenie. Lubię wyzwania, wtedy satysfakcja z każdego kroku naprzód staje się nieporównywalnie większa. Bycie stylistą to różnorodność, każdego dnia wymyślam siebie od nowa.”


Koloryzacje do stylizacji fryzur ślubnych są aktualnie utrzymane w jak najbardziej naturalnych odcieniach. Aby uzyskać głębię koloru i grę świateł, zazwyczaj podkreślamy je delikatnymi refleksami oraz baby lights. Jeżeli poziom włosów jest ciemniejszy u nasady przejście w jaśniejsze tony powinno być łagodne, tak aby kontrast pomiędzy końcami a nasadą nie był agresywny.

Taka koloryzacja ułatwi nam stylizację, ponieważ przy upięciach ślubnych często dodatkowo stosujemy włosy doczepiane, które nie mogą mocno różnić się od nasady lub końców, aby nie uzyskać efektu tak zwanej „doczepionej treski”. W tym okresie nasze klientki stawiają z reguły na naturę i delikatność, ale należy pamiętać o tym, by koloryzację dopasować do sukni oraz makijażu, aby finalny efekt był jak najbardziej spójny.

Cała stylizacja, układanie włosów na tak ważną okazję, najbardziej efektownie wygląda na włosach blond, tu możemy używać wielu zdobnych elementów stworzonych z samych włosów. Jeżeli zaś nasza klientka jest brunetką skupiamy się bardziej na kształcie fryzury, ponieważ ciemne włosy nie umożliwiają nam takiej gry światła jak blond i kolor nie uwydatni tak drobnych, lecz pięknych elementów jak warkocze.

W stylizacji upięć, podpięć lub pleceń ślubnych od dłuższego czasu króluje zwiewność, lekkość oraz delikatność. Uczesanie teraźniejszej panny młodej staje się o tule trudne, gdyż fryzura powinna wyglądać nadzwyczajnie lekko i świeżo – a jednocześnie musi trzymać się całą noc. Zadanie to ułatwi nam oczywiście wypełnienie bądź „stelaż”, który będzie podporą całej konstrukcji. Natomiast całe wrażenie lekkości nadadzą nam wierzchnie włosy. Powinny się one przenikać i być bardzo nierównomierne.

W tym sezonie najbardziej pożądane są warkocze, kłosy o dużej objętości, które są pełne powietrza i naturalnie luźno puszczonych pasm. W kwestii upięć jest różnie. Przeważają oczywiście luźne „czesane wiatrem” włosy delikatnie podpięte na bok, bądź symetrycznie ozdobione naturalnymi kwiatami lub skromną biżuterią do włosów. Są to najbardziej rozchwytywane stylizacje, których pragną Panny młode, lecz musimy pamiętać o tym, iż w teraźniejszych czasach rynek fryzjerski jest tak różnorodny, że pośród lekkości i natury zawsze możemy trafić na taką kobietę, która będzie od nas wymagała sięgnięcia do klasyki i gładkich upięć.

 


 


Komentarze

Alfaparf
Sens us
a Targi Katowice


Keune Jott

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur