Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

KEMON stawia na modę. Rozmowa z Walerią Tokarzewską-Karaszewicz

data publikacji  2017-05-05  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Marka KEMON to nie tylko profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów, ale też inspirujące kolekcje fryzur i ich widowiskowe pokazy.

W pracy nad nimi stylistom marki pomaga Waleria Tokarzewska-Karaszewicz jedna z najzdolniejszych projektantek mody młodego pokolenia. Na czym dokładnie polega ta współpraca?

W jaki sposób rozpoczęła się Twoja współpraca z marką Kemon?

Waleria Tokarzewska-Karaszewicz: Miałam przyjemność współpracować wcześniej z instruktorami marki – Klaudiuszem Iciek i Andrzejem Kawulokiem. Pracowałam przy ich pokazach z cyklu Kawulok & Claudius Hair Treser Academy, gdzie przygotowywałam stylizacje dla modeli i modelek. Oprócz tego bardzo często pracowałam z fryzjerami Claudiusa przy własnych sesjach zdjęciowych. Zawsze byliśmy zadowoleni ze współpracy, bo mamy podobne poczucie estetyki i mogliśmy na sobie polegać. Pod koniec 2015 roku, Andrzej Kawulok – dyrektor artystyczny marki Kemon – zaprosił mnie do współpracy przy sesji kolekcji Kemona na rok 2016. Od tej pory myślę, że można powiedzieć, że „dołączyłam do rodziny”:)


Na co dzień zajmujesz się przede wszystkim projektowaniem ubioru. Na czym polega Twoja praca dla Kemona?

WTK: Przygotowuję roczny zbiór trendów, z których wspólnie z Instruktorami wybieramy nurty pasujące do ich inspiracji fryzur na kolejny rok. Następnie tworzę pełne stylizacje dla modeli biorących udział w sesjach zdjęciowych i pokazach marki. Na każdym pokazie modele mają nie tylko inne fryzury, ale też stroje. Projektowanie i stylizacja są ściśle związane z modą, z pięknem, uzupełniają się. Oczywiście nie każdy projektant jest stylistą i na odwrót, jednak ja czuję, że jedną pracą uzupełniam drugą. W każdej z nich się spełniam i bez obu czułabym pustkę. Praca dla Kemona to czysta przyjemność.


Co daje Ci taka współpraca?

WTK: Z pewnością spełnienie i dużo radości, bo robię to co kocham i pracuję ze wspaniałymi ludźmi. Poza tym bardzo dużo mnie uczy – nie tylko jestem na bieżąco z trendami fryzjerskimi, ale także czuję, że się rozwijam. Praca z Kemonem pozwala mi także na obcowanie z pięknem i sztuką, bo instruktorzy marki, to prawdziwi artyści. W zeszłym roku dzięki naszej współpracy miałam przyjemność i zaszczyt poznać Richarda Thompsona i stylizować jego pokaz.


Co planujecie wspólnie zrobić w najbliższym czasie?

WTK: Jesteśmy świeżo po sesji kolekcji na 2017 rok i szykujemy się na jej premierę podczas Targów Fryzjerskich Look w Poznaniu. Fryzjerzy przygotowali mnóstwo niespodzianek i nie mogę doczekać się ich efektów widocznych na zdjęciach. Targi w Poznaniu będą początkiem pokazów w całej Polsce, gdzie cudowne i niebanalne fryzury uzupełnią moje stylizacje.

www.kemon.pl www.tokarzewska.com

 


 


Komentarze

aab Moroccanoil
Montibello
Keune Jott
AdrionTrade
Davines
aa Goldwell

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur