Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Artego - MONO SOL

data publikacji  2017-05-19  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Czy pamiętacie z dziecięcych lat zabawę w skojarzenia? Podawało się dowolne słowo i każdy po kolei musiał powiedzieć, z czym mu się ono kojarzy. Nie było czasu na zastanawianie się, liczyła się pierwsza myśl.

Zespół artègo wykorzystując tę grę i kreatywność stworzył nową kolekcję fryzur na wiosnę/lato 2017.


Lato to na pewno długie dni i ciepłe noce, wschody i zachody słońca. Pierwsze skojarzenia z latem to również żywe kolory, zwiewne wyraziste tkaniny oraz we włosach objętość i delikatność. We fryzurach „Mono sol” dominuje wiele odcieni blondów, które także kojarzone są ze słonecznym latem. Zainspirowani wszystkimi aspektami lata, zespół artègo stworzył kolekcję fryzur, która kierowana jest do kobiet kochających blond i klasyczne, lekkie stylizacje.


Koloryzację rozpoczęto od nałożenia ciemnego popielato czerwonego blondu. Włosy umyto i wysuszono, a następnie wyznaczono dwie separacje. Na każdej separacji zapleciono trzy warkocze, a następnie wykorzystując technikę splotu odpowiednio je pofarbowano pudrem rozjaśniającym. Po umyciu włosów nałożono maskę odświeżającą kolor w odcieniu perły.

Strzyżenie rozpoczęto od wyznaczenia trzech separacji, a następnie ustalono ostateczną długość fryzury. Pierwsza separacja została ścięta pod kątem rozwartym, kolejna do konturu fryzury. Trzecią separację podzielono pionowo, następnie ścięto naprzemiennie pod kątem prostym i rozwartym. Po wysuszeniu włosów spersonalizowano fryzurę.

Na wilgotne włosy zaaplikowano krem prostujący włosy. Potem włosy zostały wysuszone przy pomocy płaskiej szczotki. Całość spryskano nabłyszczaczem i utrwalono lakierem.


Wykorzystując rozjaśniacz z produktem zabezpieczającym włosy wykonano dekoloryzację. Po wysuszeniu włosów nałożono u nasady mieszkankę: ciemnego popielatego blondu wraz z delikatnym fioletowym blondem. W celu uzyskania bardzo chłodnego efektu do mieszanki dodano również krople odżywek koloryzujących w odcieniach fioletowym i srebro. Następnie po dwóch stronach głowy odseparowano dwa trójkąty i zaaplikowano odżywkę koloryzującą w kolorze intensywnego złota. Na pozostałą część włosów nałożono żel ton w ton w odcieniu platynowego popielatego blondu wraz z bardzo jasnym piaskowym blondem i odcień platynowo srebrzysty.

Po koloryzacji przystąpiono do strzyżenia. Na wyznaczonej separacji, pod kątem prostym wyznaczono pasmo pamięci. Następnie ścięto włosy w kierunku diagonalnym. Drugą separację ścięto pod kątem ostrym, uzyskując przez to objętość w tylnej części fryzury. Nacięto całą separacje w celu uzyskania miękkości i różnicy w długościach. W przedniej części fryzury, w sekcjach boków wyznaczono niezależne pasma pamięci. Ścięto obydwie sekcje pod kątem rozwartym. Separacje szczytu, a dokładnie jej połowę ścięto pod kątem rozwartym do kształtu głowy. Resztę separacji wyczesano w kierunku szczytu, uzyskując w ten sposób maksymalnie długą grzywkę.

Po wykonaniu strzyżenia nałożono na wilgotne włosy fluid modelujący. Przy użyciu płaskiej szczotki wymodelowano włosy. Wykorzystując prostownicę wyprostowano włosy. Fryzurę zdefiniowano aplikując pastę do modelowania. Całość spryskano utrwalono lakierem.


Na bazowy kolor naturalny- jasny brąz, wykonano pasemka aplikując mieszankę: miedziany blond z jasnym miedziano popielatym blondem. Następnie globalnie nałożono kasztanowo popielaty blond.

Określono kontur fryzury pod kątem 00. Następnie wyznaczono separacje w kształcie trójkąta oraz pasmo pamięci. Włosy ścięto do kształtu głowy. Wokół trójkąta wytyczono 2cm pasmo, które ścięto bez połączenia. Na koniec wyznaczono grzywkę.
.
.


Stylizację rozpoczęto od nałożenia na całej długości włosów kremu modelującego. Następnie przy użyciu szczotki wysuszono włosy jednocześnie lekko je twistując. Całość spryskano nabłyszczaczem i utrwalono lakierem.

Koloryzację rozpoczęto od określenia bazowego naturalnego koloru. Metodą klasyczną na przednich separacjach o szerokości około 1 cm, zaaplikowano jasny kasztanowo popielaty brąz. Aby uzyskać efekt chromatyczny podzielono partię włosów z przodu na pasma ok 2cm i na przemian zafarbowano mieszanką bardzo jasnego złocistego blondu z jasnym miedzianym blondem.

Wyznaczono separację trójkąta od obniżonego punktu osi ciała człowieka do linii skroni. Na pozostałej separacji określono kontur fryzury kierując się linią zarostu. Po wyznaczeniu konturu ścięto włosy pod kątem prostym zaczynając od linii zarostu z przodu fryzury. Separację góry ścięto bez połączenia wyznaczając kontur. Na separacji trójkąta, techniką wachlarzu wykonano. Po wysuszeniu włosów spersonalizowano fryzurę.

Po wykonaniu strzyżenia zaaplikowano preparat nadający objętość i wysuszono włosy. Przy użyciu prostownicy stworzono lekkie, które podkreślono pastą nadającą połysk. Całość spryskano nabłyszczaczem i utrwalono lakierem.

 


 


Komentarze

Montibello
Wella Eimi


b Salon International 2018

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur