Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Pivot Point - meta MEN

data publikacji  2017-04-26  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Mężczyzna jest wyzwaniem dla profesjonalnego salonu. Z jednej strony... może on być zupełnie niezainteresowany swoim wyglądem. Jest typowym „ facetem”, który ani nie chce poświęcać czasu dla swoich włosów, ani nie chce wyglądać jak jeszcze nie wyglądał.

Z drugiej strony, może być wybredny co do szczegółów i oczekuje perfekcyjnego strzyżenia. Widzi on fryzurę jako komponent swojego wyglądu i potrzebuje tak nieskazitelnego wyglądu jak nieskazitelne są spodnie z kantem czy błyszczące buty.

Twoim zadaniem jest wyjść naprzeciw potrzebom klienta reprezentującym ekstremalne cechy obu grup lub stojącym gdzieś pośrodku. Rozwijając lub ulepszając swój zakres technik, które są ukierunkowane na mężczyzn i jednocześnie pracując wydajnie oszczędzając czas – to klucz do pozyskania nowych klientów i utrzymanie niekończącej się lojalności stałych klientów.

Osiem fryzur opisane w kolekcji są określone jako Klasyczne i Współczesne. Klasyczne strzyżenie charakteryzuje wysokie, pochyłe kształty, które łatwo dopasowują się do ponadczasowego wyglądu mężczyzny bez stawania się zbyt konserwatywnym. Współczesne strzyżenia są mniej tradycyjne, ale stosują mocne techniki i proporcje aby stworzyć męski, nowoczesny wygląd.


Subtelne zmiany w technice, stylizacji czy zastosowaniu produktu, może zmienić każdy wygląd by stał się unikalny i wyrażał indywidualny styl klienta. Alex woli krótkie, czyste strzyżenia. Fakturowanie gęstych długości w sekcji wewnętrznej sprawi, że włosy będą łatwe do układania, szczególnie jeśli zaczną odrastać.

W sekcji zewnętrznej została zastosowana wysoka gradacja, w sekcji wewnętrznej – wysoka gradacja na koronie i nad linią kapelusza, a na górze głowy połączono formę jednolitą z formą wzrastającą warstwowo.


SCHEMAT STRUKTURY:
SEKCJA ZEWNĘTRZNA: WYSOKA GRADACJA
SEKCJA WEWNĘTRZNA: WYSOKA FORMA STOPNIOWANA NA KORONIE, FORMA JEDNOLITA I WZRASTAJĄCA WARSTWOWO.Wydziel sekcję w kształcie podkowy oddzielając sekcję wewnętrzną od zewnętrznej. Zacznij na prawym boku. Użyj grzebienia o szerokich zębach aby ustawić włosy pod kątem 90st. Ustaw grzebień pod wysoką linią nachylenia i przesuń konturówkę w poprzek zębów. Powoli przesuwaj grzebień do góry i na zewnątrz pomiędzy strzyżeniem maszynką aby uzyskać wysoką linię nachylenia.Pracuj w kierunku ucha techniką na grzebieniu. Odegnij płat ucha do przodu aby wyciąć włosy na obrysie. Przesuń maszynkę w poprzek zębów grzebienia aby ostrzyc włosy na obwodzie. Następnie kontynuuj stosując tę samą technikę na grzebieniu.


Pochyl głowę do przodu i pracuj od tyłu począwszy od karku do góry. Dostosuj ustawienie grzebienia i pracuj wzdłuż linii włosów i połącz długości. Przechodząc do góry, utrzymać ustawienie pod kątem 90st. Trzymaj grzebień pod tym samym kątem i strzyż włosy w poprzek zębów grzebienia.
.


Kontynuuj w kierunku lewej strony. Ustaw grzebień pod kątem aby pomóc połączyć włosy z boku i z tyłu utrzymując tę samą linię nachylenia. Kiedy dotrzesz do lewej, przedniej części, pracuj od baczków do obszaru linii sekcji i strzyż tworząc wysoką formę stopniowaną.
.


Wróć do prawej strony i weź grzebień z wąskimi zębami. Ustaw maszynkę równolegle do zębów grzebienia i strzyż tworząc wysoką formę stopniowaną. Pracuj w kierunku ucha i wokół niego. Odegnij ucho do przodu i podkreśl kontur łącząc go z baczkami.
.


Pracuj do tyłu włosów. Przesuń grzebień i maszynkę jednocześnie utrzymując linię nachylenia. Pracuj maszynką, techniką free hand aby uzyskać czystą linię obwodu.
Potem pracuj do lewej strony. Dostosuj ustawienie grzebienia i maszynki aby pracować wokół ucha i wzdłuż linii włosów. Sprawdź dla równowagi i symetrii swoją pracę.
.


Następnie podkreśl linię obwodu używając zwężonego grzebienia i techniki nad grzebieniem.
.
.
.
.


Pochyl głowę do przodu pracując na karku. Ustaw grzebień i nożyczki aby uzyskać wysoką formę stopniowaną. Pracuj do lewej strony. Użyj konturówki aby podkreślić boki karku. Użyj technik nad grzebieniem aby złagodzić linię karku. Powtórz na drugiej stronie.
.


Przejdź do obszaru nad koroną i podziel włosy centralnym przedziałkiem. Ustaw wizualnie żądaną długość i kat przed strzyżeniem.
.
.
.


Wydziel pionową sekcję nad prawym uchem. Wyprostuj i ustaw pod kątem 90st. Ustaw palce nierównolegle i ząbkuj aby stworzyć wzrost długości do góry. Pracuj w kierunku przodu używając mobilnej linii strzyżenia. Przesuń ostatnią separację na grzywce do tyłu aby uzyskać wzrost długości w kierunku twarzy.

Następnie pracuj do tyłu sekcji, na koronie, separacje są delikatnie szersze w kierunku dołu aby dopasować się do krzywizny głowy. Przejdź na lewą stronę, utrzymaj tę samą pozycję palców. Pracuj od ucha do przodu, przesuwając linię włosów do tyłu. Potem pracuj do środka tyłu.


Połącz długości na górze głowy zaczynając na koronie. Wyprostuj do góry pod kątem prostym i ząbkuj poziomo. Pracuj w kierunku przodu przesuwając ostatnią separację do tyłu aby uzyskać wzrost długości.
.
.


Wyciągnij włosy grzywki do przodu pod niskim kątem projekcji i ząbkuj poziomo aby usunąć kanty i połączyć grzywkę z bokami.
.
.
.
.


Użyj grzebienia aby podnieść włosy od ukośnych separacji i użyj degażówek na środkowych częściach i końcach długości.
.
.
.
.


Nałóż wosk na włosy szczególnie nad koroną. Użyj grzebienia do modelowania i ułóż włosy w kierunku od boków. Pozwól by włosy wyschły naturalnie.
.
.
.


Zapraszamy na szkolenia – www.pivot-point.pl


 


 


Komentarze

ab Moroccanoil
aa AaW Targi Look
Davines
Paul Mitchell
MilaPro
Montibello

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur