Radio

Radio HairTrendy

Zamów nasz newsletter

newsletter

Kalendarz imprez

eventy

Hair Trendy TV

ht tv

Targi Fryzjerskie Hair Fair - Wielkie Święto Fryzjerów w Katowicach!!!

data publikacji  2016-12-02  komentarze  dodaj komentarz
zdjęcia hairtrendy

Tradycyjnie, jak co roku, w dniach 26-27 listopada, odbyły się Targi Fryzjerskie Hair Fair. Od 16 lat impreza ta nieustannie rozwija się skupiając czołowych polskich fryzjerów, najlepsze marki i wiodące akademie fryzjerskie.

W tym roku nastąpił come back – Targi wróciły do centrum Katowic, do najnowocześniejszej obecnie hali wystawienniczej w Polsce, jaką jest obiekt o nazwie: Międzynarodowe Centrum Kongresowe & Spodek. Nowe miejsce okazało się fantastyczną przestrzenią, nowocześnie zaaranżowaną, sprzyjającą organizacji tak dużych imprez.

W sobotę i niedzielę Festiwal odwiedziło ponad 13,5 tys. osób, co jest absolutnym rekordem w historii Targów a wśród, także rekordowej, liczby wystawców, którzy na swych stoiskach zaprezentowali blisko 400 marek produktów profesjonalnych.


Najbardziej prestiżowe pokazy Mistrzów Fryzjerstwa mogło oglądać ponad 2 tysiące osób jednocześnie, a to za sprawą ogromnych trybun i przestrzeni wokół Sceny Głównej Show & Artits. Scena pełna była gwiazd z fryzjerskiego panteonu, a wystąpiły na niej w tym roku m.in. zespoły Akademii Artego, Akademii Puchałka, Akademii Gnatyshyn z Patrycją i Vovą na czele, Maciej Wróblewski w pokazie barberskim, Mistrzowie Świata – Marta Robak i Błażej Adamus dla marki Kaaral i Panda, Zespół stylistów PenRazor, Montibello zaprezentowało kolekcję Illusions, Intercoiffure Polska w pokazie POPRevolution, International Artistic Team by Subtil wystąpił w Oskarowej gali fryzjerskiej „The winner is…”, marka Elgon zaprosiła Jona Withringtona jako gościa pokazu „Współczesny Punk”, swoje show z zimową kolekcją Impresive zaprezentowała także marka Emme Diciotto z dyrektorem artystycznym Jarosławem Ciesiółką na czele.

Swój czas sceniczny miały także, jak co roku, szkoły i ich ambitni uczniowie prowadzeni przez aktywnych nauczycieli zawodu. Parada Szkół, w której w tym roku wystąpiło 11 szkół cieszy się niesłabnącą popularnością, a pokazy młodzieży fryzjerskiej przygotowywane są coraz bardziej profesjonalnie i na coraz wyższym poziomie artystycznym!


Program imprezy obejmował także drugą scenę – edukacyjną EDU STAGE – nowatorski projekt, który od ubiegłego roku kontynuowany jest podczas Festiwalu z ogromnym sukcesem. Pokazy na EduStage trwały przez oba targowe dni i skupiały się na nieco innym niż scena główna przekazie. EduStage to prezentacje techniczne, bardziej skupione na szkoleniu Look & Learn, na aspektach marketingu i tematyce biznesowej. Wśród tegorocznych prelegentów, którzy przygotowali swoje prezentacje byli m.in. edukatorzy Alcina oraz szkoły Pivot Point, prezentujący techniki upięć, strzyżeń, stylizacji, prezentacje cut & color, Cyrulik Śląski, z tradycyjnym strzyżeniem męskim, Akademia Gnatyshyn, Yes Barber w pokazie trymerowania i pielęgnacji brody, Newsha z prezentacją nanotechnologii w zabiegach fryzjerskich a także niezwykle ciekawie poprowadzone przez znanego blogera Martina Stone wykłady marketingowe kierowane do managerów i właścicieli salonów.

Edukacja podczas targów to także wykłady i prezentacje w salach konferencyjnych prowadzone przez Iwonę Marhuletz, Zuzannę Sumirską, Romana Rybackiego z firmy Victor11 a także tradycyjnie już – pokaz barberski przygotowany przez mistrza Adam Szulca! Swój indywidualny pokaz oraz warsztaty fryzjerskie dla zaproszonej setki fryzjerów przygotował Maciej Maniewski wraz z marką OWAY i INSIGHT.


Niesłychane emocje towarzyszyły także zmaganiom konkursowym w rywalizacji o Puchary Śląska oraz Mistrzostwo w TopCity! Podczas Festiwalu odbyło się 6 konkurencji – w tym 3 dla juniorów i 3 dla seniorów. Poznaliśmy mistrzów wśród uczniów zawodu (Puchar Śląska oraz Top City Young) oraz najlepszych stylistów damskich, męskich i zwycięzców w stylizacjach ślubnych (TopCity - Master, Barber, Wedding).

OGŁOSZENIE WYNIKÓW MISTRZOSTW FRYZJERSKICH O PUCHAR ŚLĄSKA 2016
Aleksandra Wicher, opiekun: Halina Pinkas
Alicja Wołoch, opiekun: Halina Pinkas
Lidia Rompel, opiekun: Halina Pinkas

OGŁOSZENIE WYNIKÓW MISTRZOSTW FRYZJERSKICH TOP CITY YOUNG #SHE 2016
Wiktoria Adamus, opiekun: Błażej Adamus
Maksymilian Tryt, opiekun: Jolanta Kozioł Bodzioch
Aleksandra Wicher, opiekun: Halina Pinkas

OGŁOSZENIE WYNIKÓW MISTRZOSTW FRYZJERSKICH TOP CITY YOUNG #HE 2016
Patryk Pluta, opiekun: Anna Owczarek
Klaudia Sikoń, opiekun: Halina Pinkas
Adrian Starzak, opiekun: Joanna Serafin oraz Żaneta Pajda

OGŁOSZENIE WYNIKÓW TOP CITY WEDDING
Iryna Yakovlieva (Ukraina)
Anna Juraszek
Mariana Didenko (Ukraina)

OGŁOSZENIE WYNIKÓW TOP CITY BARBER
Tomasz Toporek
Dawid Kawczyński
Kamil Dudek

OGŁOSZENIE WYNIKÓW TOP CITY MASTER
Kamila Sobera
Aleksandra Horwat
Marlena Czerwińska


Serdecznie GRATULUJEMY zwycięzcom! Gratulujemy także opiekunom, którzy przygotowali do startu tych najlepszych! Gratulujemy każdemu z uczestników zaangażowania w przygotowania konkursowych fryzur, odwagi do wzięcia udziału i podjęcia trudnej próby sprawdzenia się i współrywalizacji! Wszyscy, którzy oddali swój czas i poświęcili swoją uwagę temu przedsięwzięciu - jesteście wygranymi!

Praca, którą wykonali zawodnicy doceniona została także przez Sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla laureatów w absolutnie niezwykłych ilościach. W imieniu Laureatów dziękujemy bardzo markom: Akademia Wierzbicki & Schmidt, Ar Style, Artego, Ayala, Cosmo, dystrybutor marki Green Light, Elgon, Fasolla.pl, Gorgol, hurtownia Awangarda, Husion, Kemon, Kurier Fryzjerski, Modne Włosy, Monimar, Montibello, Panda, Pen Razor by Magia, Postquam Cosmetics, Saloner, Sed Fryz Grupa Pro Uroda, Silog, Subtil, Tangle Angle, WATS, Wydawnictwo Victor11, Wytwórnia Szpilek Iza


Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Mistrzostw, dziękujemy zawodnikom, ich modelom, opiekunom przygotowującym do startu zawodników, wizażystom... Dziękujemy Komisjom Sędziowskim, Komisji Kontroli, Komisarzowi i Prowadzącej Konkurs a także koordynatorom wydarzenia ze strony organizatora: Pani Aleksandrze Piaseckiej, Ani Kruczek, Dorocie Pudełko i Ewie Korepta.

Serce targów to zarazem pasaż wystawienniczy, gdzie najlepsze marki zaprezentowały swoją ofertę na ogromnych, pięknych stoiskach wyposażonych we własne sceny pokazowe, miejsca do konsultacji, relaksu oraz spotkań… także z celebrytami! Na swoje stoisko marka Kemon zaprosiła swoją ambasadorkę – Barbarę Kurdej-Szatan, z kolei organizator – WATS poprosił o prowadzenie sceny głównej Festiwalu - Krzysztofa Ibisza. Znane z mediów postaci obecne były także na części kosmetycznej targów, która odbywała się równolegle w halach MCK Katowice.

Jako organizatorzy dziękujemy Wam Wszystkim, którzy byli obecni podczas tegorocznych targów, a wszystkie osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w Festiwalu zapraszamy już teraz do spędzenia niezwykłego, fryzjerskiego weekendu j za rok: 25-26 listopada 2017. Do zobaczenia w Katowicach!!!
www.festiwalfryzjerski.pl

 


 


Komentarze

Davines

b Salon International 2018

Keune Jott
a Targi Katowice

przejdź do galerii fryzurprzejdź do galeri fryzur


wydarzeniaNadchodzące wydarzenia

pełne kalendariumprzejdź do galeri fryzur